GeriGündem Masumiyetin Ziyanı Olmaz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Masumiyetin Ziyanı Olmaz

Masumiyetin Ziyanı Olmaz
refid:14699490 ilişkili resim dosyası

mor ve ötesi, dört yıllık bir aradan sonra yeni stüdyo albümüyle dönüyor

. Albüm, şimdiden internet mecralarında, sosyal medya sitelerinde ve medyada yarattığı etki ve beklentiyle ilgi odağı olmuş durumda. Grup bu albümde de, uzun süredir birlikte yürüdüğü temel prodüksiyon ekibini bozmadı. Bunun sağladığı verim ve yaratıcılığı besleyen ortam, albüme birebir yansıdı. Prodüktörlüğünü Tarkan Gözübüyük'ün üstlendiği, miksleri Londra'da Chris Sheldon, mastering Los Angeles'da Evren Göknar tarafından yapılan albümde 11 şarkı bulunuyor.

Tüm söz ve müziği her zaman olduğu gibi mor ve ötesi'ne ait olan albümün çıkış şarkısı "Yorma Kendini", mor ve ötesi'nin bugüne kadar yazdığı belki en enerjik ve aydınlık şarkı. Şarkının bu niteliğini eşleyen, coşkulu, mizahi, sıradışı bir klibi de, gözde yönetmen Murat Onbul tarafından çekildi ve yayına girdi.

Bu albüm, bugüne kadar dinleyen müzik ve medya sektörü mensuplarınca, mor ve ötesi'nin dev albümü Dünya Yalan Söylüyor' un sahip olduğu "çarpıcı enerji, söz karakteristiği ve şarkı yapılarını barındırıyor" şeklinde yorumlanıyor.

Sıradışı kapak tasarımıyla da öne çıkan bu albümün 2010 yılının en fazla ses getirecek eserlerinden biri olacağı şimdiden hissediliyor. Ayrıca, bu albüm için özel olarak tasarlanan www.masumiyetinziyanolmaz.com adresli mikrositenin aldığı ziyaret ve yorum sayıları bu beklentinin niceliği hakkında da fikir veriyor.

Mor ve Ötesi – Masumiyetin Ziyan Olmaz

01. Mor ve Ötesi – Korkma
 02. Mor ve Ötesi –  Meksika
03. Mor ve Ötesi – Sor
04. Mor ve Ötesi – Yorma Kendini
05. Mor ve Ötesi – Festus
06. Mor ve Ötesi – Camgezer
07. Mor ve Ötesi – Araf
08. Mor ve Ötesi – Nakba
09. Mor ve Ötesi – Kara Kutu
10. Mor ve Ötesi – 2012
11. Mor ve Ötesi – Bisiklet

 

 

 

 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle