Gündem Haberleri

  Maslak'ta patlama: 5 yaralı

  Hürriyet Haber
  15.10.2005 - 22:42 | Son Güncelleme:

  Patlama sırasında istasyonda aracına yakıt aldığını söyleyen taksi şoförü Osman Topal hafif şekilde başından yaralandı ve olay yerindeki ambulansta tedavi edildi.

  Olayı anlatan Topal, yakıt aldığı sırada büyük bir patlama olduğunu söyledi. Patlamanın ardından herhangi bir alev görmediğini ifade eden Topal, patlamanın istasyonun tam olarak neresinde olduğunu ise kestiremediğini anlattı.

  Patlamanın olduğu istasyonda beyaz renkli bir araç parçalandı ve parçaları etrafa dağıldı. İstasyonda bulunan biri ticari otomobil olmak üzere 4 araç daha hasar gördü.

  Patlamanın etkisiyle istasyonun tavanının alt kısmının bir bölümü parçalanarak etrafa dağıldı.

  Olayda yaralanan 30 yaşlarındaki Durmuş Özkan, Ersin Aslan (30) ve Sezai Çetin (24), Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Yaralılardan Aslan ve Çetin'in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

  CERRAH: LPG DOLUMU YAPAN BİR ARAÇ

  İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah patlamaya ilişkin olarak, “Görgü tanıklarının bize verdiği bilgiye göre, LPG tüpü dolumu yapan bir araç diyorlar” dedi.

  Olay yerinde incelemede bulunan Cerrah, “Burada, gördüğünüz gibi bir patlama olmuş. Görgü tanıklarının bize verdiği bilgiye göre, LPG tüpü dolumu yapan bir araç diyorlar. Hatta birisinin ağzında sigara olduğu söyleniyor” diye konuştu.

  1'i ağır 5 yaralı olduğunu ifade eden Cerrah, “7 araç da hasar gördü. Sonuç olarak arkadaşlarımız araştırmalarını sürdürüyor” diye konuştu.

  Gazetecilerin, “patlamanın olduğu aracın bir kamyonet olduğunun söylendiğini” ifade etmeleri üzerine Emniyet Müdürü Cerrah, “Hayır, otomobil” dedi.

  Cerrah, bir gazetecinin, “Patlamanın olduğu aracın sürücüsü hakkında bilgi var mı? Yaralılar arasında mı?” şeklindeki sorusuna ise “5 yaralı var. Arkadaşlarımız bunu da araştırıyor” yanıtını verdi.

  SARIGÜL: LPG PATLAMASI

  Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, kendilerine verilen bilgiye göre, Maslak'taki patlamanın LPG'li bir araçta meydana geldiğini ifade etti.

  Bir akaryakıt istasyonunda meydana gelen patlamanın ardından olay yerine gelerek inceleme yapan Sarıgül, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Sarıgül, “İftar saatinin sonrası olması nedeniyle burada büyük bir olay atlattık. Daha fazla zarar olabilirdi” dedi.

  Belediye Başkanı Sarıgül, mülkiyeti Mehmetçik Vakfı'na ait olan istasyondaki patlamanın nedenine ilişkin ise “İtfaiye ve istasyon çalışanlarının bize verdiği bilgiye göre patlama LPG'den kaynaklandı” dedi.

  LPG'li araçlara dikkati çeken Sarıgül, gazetecilerin “patlamanın bir taksi de mi olduğunu” sorması üzerine ise “Hayır, araç ticari değil” yanıtını verdi.

  (a.a.)

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı