Gündem Haberleri

  Maskesiz Zorro

  Hürriyet Haber
  18.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hollywood'un taçsız kralı Antonio Banderas, İspanya'daki yoksulluk yıllarını hiç unutmuyor. Sinemalarda gösterinime giren ‘‘Zorro’’nun kahramanının en büyük hayali bir gün ülkesine dönmek.

  Antanio Bahderas, üç yıldır Melanie Griffith'le evli. Çiftin iki yaşında Stella adında bir de kızları var.

  Amerika'da üne kavuşmasına rağmen her zaman bir gün ülkesi İspanya'ya geri dönmek isteyen Antonio Banderas, çocukluk yıllarında yoksulluk çektiğini gizlemiyor. Geçmişi onun için unutulacak değil övünülecek bir dönem. İspanyolların gurur kaynağı olan aktör, ülkenin güneyinde, Malaga'da dünyaya geldi. Babası polis, annesi ise öğretmendi. Anne de baba da koyu dindar ve disiplin meraklısı kişilerdi. Banderas, katı kurallar altında buyudu.

  Atatürk rolünü reddetmişti

  Geçtiğimiz yıl Atatürk rolünü canlandırmayı kabul etmeyen Antonio Banderas için Zorro öyküsü, çocukken okumaktan zevk aldığı öykülerin başında geliyordu. Henüz o yaşlarda Zorro'yu canlandırmayı düşlüyordu. On beş yaşındayken bacağı kırılıp futbolculuk hevesi sona erince o da tiyatro okuluna devam etti.

  1981 yılında, İspanya Ulusal Tiyatrosu'na girdi. Burada çalışırken ünlü yönetmen Pedro Almodovar'ın dikkatini çekti. Banderas, Almodovar'ın çevirdiği beş filmde rol aldı. 1992 yılında ‘‘Mambo Kralları’’ isimli film ile Hollywood'a adımını attı.

  39 yaşındaki aktör bugün Hollywood'un taçsız kralı. Ülkesine ve ailesine olan özlemi her geçen gün artıyor. Bir gün mutlaka İspanya'ya yerleşmek isteyen Banderas, ecek.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı