GeriGündem "Martılardan" eğitimde teknoloji atağı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Martılardan" eğitimde teknoloji atağı

Bu yıl 50. kuruluş yılını kutlayan, ülkemizin köklü eğitim kurumlarından "Kadıköy Anadolu Lisesi" (Kadıköy Maarif Koleji), okulun mezunlar derneği "KALİD" ile kurduğu işbirliği sonucu; "bilgi teknolojileri destekli görsel ve işitsel eğitim altyapısıyla, eğitimde aynı kalite standardını yakalamak" şeklinde özetlenebilecek "Teknoloji Sınfları" projesinin uygulama sürecini tamamlanan 3 sınıfla başlattı.

İlk aşamada, 3 sınıf için uygulamanın tamamlandığı proje; "notebook", "barkovizyon", "İnternet erişimi ve iletişimi" ve tüm sistem için gerekli ışık, ses ve güvenlik alt yapısını içeriyor. Okul yönetimi tarafından yapılan açıklamada, görsel ve işitsel eğitim temelli bu projenin, mezunların ve velilerin katkılarıyla ilerleyeceği ve her sınıfa, katkıları olan kişilerin isimlerinin yazılacağı belirtilerek; KALDER Kalite Ödülü'ne sahip tek eğitim kurumu olan Kadıköy Anadolu Lisesi'nin kalite standardı çalışmalarının bir parçası olarak değerlendirilebileceği vurgulanıyor.

Yapılan açıklamada ayrıca, bir devlet okulunun, mezunların ve velilerin katkılarıyla, "eğitime, teknoloji altyapısını taşıma" çabası olarak değerlendirilen projenin; yıl sonuna kadar 10 sınıfa ulaştırılması ve gelecek yıl ise, tüm sınıflara taşınarak tamamlanmasının hedeflendiği vurgulanıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle