Gündem Haberleri

  “Martılar”ın teknoloji atağı devam ediyor

  Hürriyet İnternet
  23.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bir devlet okulunun, mezunların ve velilerin katkılarıyla, “eğitime, teknoloji altyapısını taşıma” çabası olarak özetlenebilecek Kadıköy Anadolu Lisesi (Kadıköy Maarif Koleji) “Teknoloji Sınıfları” projesinde; 5 sınıfa ulaşıldı. Yıl sonuna kadar 10 sınıfa ulaşılması ve gelecek yıl ise, tüm sınıflar kapsanarak projenin tamamlanması hedefleniyor.

  Ülkemizin köklü eğitim kurumlarından “Kadıköy Anadolu Lisesi” (Kadıköy Maarif Koleji)’nin, okulun mezunlar derneği “KALİD” ile kurduğu işbirliği sonucu başlattığı, “bilgi teknolojileri destekli görsel ve işitsel eğitim altyapısıyla, eğitimde eşgüdümlü kalite standardını yakalamak” şeklinde özetlenebilecek “Teknoloji Sınfları” projesinde 5 sınıfa ulaşıldı.  

   

  Okul yönetimi tarafından yapılan açıklamada, “Notebook”, “barkovizyon”, “İnternet erişimi ve iletişimi” ve tüm sistem için gerekli ışık, ses ve güvenlik alt yapısını içeren, görsel ve işitsel eğitim temelli bu projede, mezunların ve velilerin katkılarıyla yol alındığı ve her sınıfa, katkıları olan kişilerin isimlerinin yazılacağı belirtildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan KALİD Yönetim Kurulu Başkanı Av. Argun Eğmir ise, bu projenin, KALDER Kalite Ödülü’ne sahip tek eğitim kurumu olan Kadıköy Anadolu Lisesi’nin, kalite standardı çalışmalarının bir parçası olarak değerlendirilebileceğini vurguladı.

   

  Okul yönetimi tarafından yapılan açıklamada ayrıca, bir devlet okulunun, mezunların ve velilerin katkılarıyla, “eğitime, teknoloji altyapısını taşıma” çabası olarak değerlendirilen projenin; yıl sonuna kadar 10 sınıfa ulaştırılması ve gelecek yıl ise, tüm sınıflara taşınarak tamamlanmasının hedeflendiği vurgulanıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı