GeriGündem Marştan 'Atam izindeyiz' bölümünü çıkartıldı mı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Marştan 'Atam izindeyiz' bölümünü çıkartıldı mı?

Marştan 'Atam izindeyiz' bölümünü çıkartıldı mı?
refid:6516951 ilişkili resim dosyası

Işın Karaca, Ak Parti'nin Erzurum'da düzenlediği mitingde kendisinin seslendirdiği marşın çalınmasına sert tepki gösterdi.

Önceki akşam, Rumeli ve Balkan Federasyonu tarafından düzenlenen "Türkiye ile Bütünleşiyoruz" adlı özel gecede sahneye çıkan Işın Karaca, Ak Parti'nin Erzurum'da düzenlediği mitingde kendisinin seslendirdiği "İşte Yeni Türkiye" adlı marşın çalınmasına sert tepki gösterdi. Atatürkçü hayranlarından tepki aldığını söyleyen Karaca, Ak Parti'nin şarkısını ve sesini herhangi bir etkinlikte tekrar kullanmaması için ihtarname çekeceğini söyledi. Karaca, "Ben Atatürkçü, laik ve demokrat bir Türkiye vatandaşıyım. Bu ilkelerin yer aldığı şarkının sözlerinin değiştirilmesi beni derinden yaraladı. O şarkıda, 'Türkiyemiz için, vatanımız için, Atamızın izindeyiz' deniliyor. Erzurum mitinginde ise 'Atamızın izindeyiz' sözü şarkıdan çıkarılmış, bu beni derinden yaraladı. Avukatlarımız harekete geçti, ihtar çekilecek ve tekrar kullanılırsa mahkemeye vereceğiz" dedi.

Marştan 'Atam izindeyiz' bölümü çıkartıldı mı?

Marştan Atam izindeyiz bölümünü çıkartıldı mı

 Marşın sözlerini yazan, besteleyen ve telif haklarını elinde bulunduran prodüktör Ercan Saatçi ise şunları söyledi: "Ben yaklaşık 3 ay önce bu şarkının kullanma iznini Anavatan Partisi'ne verdim. Miting sonrasında beni partiden aradılar ve 'Nasıl yaparsınız böyle bir şeyi' dediler. Bu durumu ben sonradan öğrendim. Kimse bizden izin almadı. Ben şu anda müzisyen kimliğimle konuşuyorum, her partiye eşit uzaklıktayım. İktidarı oluşturan bir hükümetin yasalara uymaması beni çok üzdü. Zor durumda kaldım. 'Atam İzindeyiz' diye bir bölümünü de çıkartmışlar. Bunu bana şarkıyı seslendiren Işın Karaca söyledi. Hem de izinsiz kullanmışlar. Benim şarkılarımın pazarlama ve hukuki koruma hakları 'Taksim Edisyon' adlı şirkette bulunuyor. Onlar ihtarname çektiler.

AKP'den açıklama, 'Bizle ilgisi yok'

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan'ın Erzurum mitinginde, hem izinsiz hem de "Atam izindeyiz" bölümü çıkarılarak çalındığı gerekçesiyle sanatçıların tepkisini çeken marş konusunda AKP'den, "bizimle ilgisi yok" açıklaması geldi. AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, törenin Erzurum Valiliği ile bazı kamu kurumları tarafından organize edildiğini bildirdi. Kılıç, "Söz konusu programda konuklara dinletilen müzikler ve bu müziklerin içerdiği sözler, AKP'nin tercihi ya da yönlendirmesiyle olmamıştır" dedi. Kılıç, partilerinin bu konuda itham edilmesini üzüntüyle karşıladıklarını da söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle