Gündem Haberleri

  Marmaris'te yıkımlar başlıyor

  Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS (Muğla), (DHA)
  12.11.2009 - 17:52 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nin eğlence merkezleriyle ünlü, oteller bölgesi olarak bilinen Kemal Elgin Bulvarı sahilindeki Uzunyalı Mevkii'nde yer alan 100'ün üzerinde işyeri imara aykırı ve kaçak olduğu gerekçesiyle yıkılmaya başlanacak.

  Marmaris İlçe Belediyesi tarafından yeniden düzenlenecek Uzunyalı Mevkii'nde 2010 yılında disko ve bar ruhsatı verilmeyecek. Konu ile ilgili makamında basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı CHP'li Ali Acar, “Uzunyalı Mevkii'nde kaçak ve imara aykırı 100'ün üzerindeki bar, disko, restoran ve çeşitli işletmeler yıkılarak yeniden yapılandırılacak. Bu bölgede disko ve bar ruhsatı vermeyeceğiz. Turist kalitesini artırmak ve ekonomiyi canlandrımak için planlama yapmamız şart” dedi.

  Başkan Acar, “İşletme sahipleri idare mahkemesine başvurdu. Belediyenin haklı olduğu yargı kararı ile kesinleşti. Uzunyalı Mevkii'nin modern, çağdaş bir görünüme kavuşması için hazırladığımız proje kapsamında yıkımlara başlayacağız. Uzunyalı Mevkii'nde kaçak ve imara aykırı 100'ün üzerindeki bar, disko, restoran ve çeşitli işletmeler yıkılarak yeniden yapılandırılacak. Bu bölgede disko ve bar ruhsatı vermeyeceğiz. Turist kalitesini artırmak ve ekonomiyi canlandrımak için planlama yapmamız şart” diye konuştu.
  Haksız rekabeti ve hanutçuluğu önlemek amacıyla, mecliste aldıkları kararla otel altı restoranların başkalarına kiralanamayacağını, dış bölümlerine de mönü ve fiyatları gösteren tabelalar konulmayacağını açıklayan Acar, konunun ilgililere bildirildiğini anlattı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı