GeriGündem Marmaris'te şiddetli yağış
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Marmaris'te şiddetli yağış

Marmaris'te etkili olan şiddetli yağış, su taşkınlarına neden oldu.

İlçede iki gündür aralıklarla devam eden yağış, sabah saatlerinde etkisini arttırdı. Marmaris Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, ilçede son 24 saat içinde metrekareye 120,65 kilogram yağış düştü. Sabah 05.00 ila 08.00 saatlerinde ise metrekareye düşen yağış miktarı 50 kilogram olarak kaydedildi.

Yağış, Hisarönü ve Karacasöğüt mahallelerinde taşkınlara yol açtı. Karacasöğüt'te çok sayıda sera zarar gördü, bazı yazlıklara su doldu. Mahalleye bağlı Bayır mevkisinde ise bir evin bahçesinin istinat duvarı çöktü.

Hisarönü'nün Değirmenyanı mevkisindeki taşkınlar nedeniyle tarım arazileri sular altında kaldı. Evlerin bahçeleri adeta göle dönerken, Uzunöz mevkisinde yerleşim yerlerine giden yol, dereden taşan sular nedeniyle kapandı. Mahalle sakinleri, taşkınların sürekli zarara neden olduğunu belirterek, belediyenin dereleri ıslah etmesini istedi.

Değirmenyanı'nda yaşayan Yusuf Bulut, herkes yağmur yağsın diye, kendilerinin ise yağmur yağmasın diye dua ettiklerini söyledi. Taşkınların bölgenin değişmeyen kaderi olduğunu iddia eden Bulut, "Her sene bu çileyi çekiyoruz. Ancak ne hikmetse yetkililer bu sorunu bir türlü çözüme kavuşturamadılar. Evler ve hayvanlar zarar gördü. 15 yıldır bu sıkıntıları yaşıyoruz" dedi.

Yağışların ardından Marmaris-Datça ve Marmaris-Gökova karayollarında heyelan meydana geldi. Kaya ve toprakların karayolları ekipleri tarafından temizlenmesinin ardından yollar yeniden trafiğe açıldı.
Meteoroloji yetkilileri, ilçede bir hafta boyunca yağışların aralıklarla etkili olacağını bildirdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle