Gündem Haberleri

  Marmaris'te 'Roosevelt' alarmı!

  A.A.
  16.02.2006 - 14:25 | Son Güncelleme:

  ABD'nin en büyük uçak gemilerinden “USS Theodore Roosevelt”, sabah saatlerinde Marmaris açıklarında demirledi. 4 gün boyunca Marmaris'te kalacak olan geminin etrafında SAS komandoları kuş uçurtmuyor.

  97 bin gros ton ağırlığında, 332.85 metre uzunluğunda, 85 uçak kapasiteli ve saatte 35 mil hıza sahip uçak gemisi Marmarisli vatandaşların büyük ilgisini çekti.

  USS Theodore Roosevelt uçak gemisi, ağırlığı ve uzunluğu nedeniyle Marmaris Limanı'na yanaşamayınca Marmaris açıklarında demirlemek zorunda kaldı. Uçak gemisi kıyıyla bağlantısını kendi olanaklarının yanı sıra günlük tur tekneleriyle sağlayabilecek.
    
  SIKI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI
    
  USS Theodore Roosevelt uçak gemisinin Marmaris açıklarına demirlemesi üzerine bölgede çok sıkı güvenlik önlemleri alındı. Uçak gemisinin Marmaris'e gelmesinden bir gün önce bölgeye sevk edilen SAS komandoları, kritik noktalarda görevlendirildi. Bu arada deniz trafiğinin de mevcut önlemlere ek olarak sıkı bir biçimde denetlendiği bildirildi. Uçak gemisinin yanına teknelerin yaklaşmasına izin verilmiyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı