Gündem Haberleri

  Marmaris'te domuz gribi vakası

  Ahmet BAYRAK/MUĞLA, (DHA)
  17.07.2009 - 13:21 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Marmaris İlçesi Turunç Beldesi'nde bir doktorun muayenehanesinde çalışan sağlık teknisyeni 24 yaşındaki Ö.I.'da domuz gribi teşhis edildi. Kan örnekleri alınan sağlık teknisyeni Muğla Devlet Hastanesi İntaniye Servisi'nde tedavi altına alındı. Teknisyenin domuz gribi virüsünü Turunç'a gelen bir İtalyan turistten kaptığı ileri sürüldü.

  Dünyayı etkisi altına alın ve yüksek ateşle birlikte halsizlik tanısıyla kendini gösteren Domuz gribi Marmaris'in Turunç Beldesi'nde de görüldü. Bir doktorun muayenehanesinde çalışan sağlık teknisyeni Ö.I. 15 Temmuz Çarşamba günü yüksek ateş ve halsizlik nedeniyle Marmaris Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Burada kendisine gribal enfeksiyon teşhisi kondu. İlaç verilerek gönderilen hasta durumdan şüphelenerek bu kez Muğla Devlet Hastanesi'ne gitti. Muğla Devlet Hastanesi'nde alınan kan örneklerinin ardından genç teknisyenin test sonucu pozitif çıktı. Ö.I. acil olarak intaniye servisinde karantina uygulanan özel bir odaya alındı. İntaniye Uzmanı Dr. Ayşe Akgül tarafından genç teknisyene domuz gribi tedavisi uygulanmaya başlandı.

  Muğla Devlet Hastanesi'nde Başhekim Fahri Tuna, yüksek ataş ve boğaz yanması şikayetiyle gelen Ö.I.'dan alınan kan örneğinin tahlil sonuçlarının pozitif çıktığını belirterek, “Sonuçları Sağlık Bakanlığı'na gönderdik. Hasta intaniye servisindeki karantinaya alınan özel odaya kondu. Tedavisi bakanlık tarafından belirlenen prosüdüre göre yapılıyor” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı