Gündem Haberleri

  Marmaris'in eski belediye başkanı Karadinç vefat etti

  DHA
  22.01.2011 - 11:03 | Son Güncelleme:

  Marmaris ilçesinin eski belediye başkanlarından İsmet Karadinç, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

  Marmaris en renkli ismini kaybetti / FOTO GALERİ

  MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde 15 yıl belediye başkanlığı yapan ANAP’lı İsmet Karadinç, karaciğer ve akciğer kanseri tedavisi gördüğü Özel Ahu Hetman Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

  Emekli Binbaşı İsmet Karadinç, geçen Aralık ayında GATA’da 20 gün karaciğer ve akciğer kanseri teşhisi ile tedavi gördü. Ailesi ve kendi isteği ile tedavi sonrası uçak ambulansla Dalaman Havalimanı’na getirilen ve buradan özel donanımlı ambulansla Marmaris Özel Ahu Hetman Hastanesi’ne kaldırılan Karadinç, bir aydır tedavi altında tutuluyordu. Özel Ahu Hetman Hastanesi Başhekimi Dr. Sahir Ökten, "İsmet Karadinç, yapılan bütün tedavi ve müdahalelere rağmen bugün hayatını kaybetti" dedi.

  Karadinç, 1989-2004 yılları arasında üç dönem belediye başkanlığı yaptı. Karadinç döneminde Marmaris Belediyeler Alt Yapı Hizmet Birliği’ni (Mariç- Belbir) kurarak dört belediyeyi birleştirmiş ve dönemin ANAP hükümeti desteği ile 200 milyon dolara baraj, arıtma tesisi, çöp toplama ve ayrıştırma tesisi ile kanalizasyon sistemi kurulmasını sağlamıştı.

  ATATÜRK HEYKELİNİ SİVİL ARARTÜRK HEYKELİ İLE DEĞİŞTİRMİŞTİ

  1998 Marmaris'te Belediye Başkanı İsmet Karadinç'in şahlanmış bir ata binmiş ve denize karşı duran askeri üniformalı Atatürk heykelini, sivil Atatürk heykeli ile değiştirmek istemesi büyük tartışma yarattı. Marmaris'te sivil olmadığı gerekçesiyle tartışmalara yol açan asker üniformalı, at üstündeki Atatürk heykeli yerinden kaldırılarak bir köye nakledildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı