Gündem Haberleri

  Marmaris Kaymakamı patlamada yaralanan turistleri ziyaret etti

  A.A
  28.08.2006 - 13:02 | Son Güncelleme:

  Marmaris Kaymakamı Cemalettin Özdemir ve Belediye Başkanı Ali Acar, Marmaris'te dün gece patlamalarda yaralanan İngiliz turistleri hastanede ziyaret etti.

  Marmaris Kaymakamı Özdemir ile Belediye Başkanı Acar, Marmaris Devlet Hastanesi, Özel Caira Hastanesi, Özel Ahu Hetman Hastanesine giderek tedavileri süren İngiliz turistleri ziyaret etti.

  Ziyaretinde turistlere “geçmiş olsun” dileklerinde bulunan Kaymakam Özdemir, “Meydana gelen bu olaydan son derece üzgünüz. Sizlere acil şifalar diliyorum. Can kaybı olmaması en büyük tesellimiz. Hastanelerimiz tüm imkanlarıyla sizin hizmetinizde. Başta tedavi olmak üzere gereken her şey yapılacaktır” dedi.

  Torunları Master Louis ve Alex Bedford ile patlamada yaralanan ve Özel Ahu Hetman Hastanesinde tedavileri süren Suzanne Bedford, Özdemir'e, “Kim bunu yapanlar? Ne istiyorlar insanlardan?” diye sordu.

  Kaymakam Özdemir ise olayla ilgili kesin bilginin olmadığını, devletin gerekeni yapacağını belirterek, “Bu patlamalar direkt İngiliz turistlere karşı yapılmamıştır. Patlamada çok sayıda Türk de yaralandı. Bu genele yönelik bir hareket” yanıtını verdi.

  Yaralılara beyaz çiçek veren Kaymakam ve beraberindeki heyet, turistlere kendilerinden bir talepleri olup olmadığını da sordu.

  Bu arada, yetkililer, Ahu Hetman Hastanesinde yoğun bakımda tedavisi süren Suzanne Huges dışındaki yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığını belirttiler.

  OLAY

  Marmaris'te dün gece Kemal Seyfettin Elgin Bulvarı üzerinde Armutalan-Marmaris arasında şehir içi yolcu taşıyan Ali Sarıdüz yönetimindeki 48 TM 4019 plakalı minibüs ile Atatürk Caddesi üzerinde iki ayrı patlama meydana gelmişti. Patlamalarda, 10'u İngiliz 11'i Türk toplam 21 kişi yaralanmıştı. Patlamaların ardından Marmaris'teki hastanelerde tedavi altına alınan yaralılardan 9'u taburcu edilmişti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı