Gündem Haberleri

  Marmaris Belediye personelinden koy temizliği

  Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS (Muğla), (DHA)
  19.10.2008 - 17:18 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde belediye personeli koyları temizledi.

  8 tekneyle aralarında Marmaris Belediye Başkanı CHP'li Ali Acar, belediye meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 300 kişi, Cennet Adası ve ilçeye yakın koylarda çöp topladı. Toplanan 10 traktör dolusu çöpün ayrıştırılması için Marmaris Belediye Geri Dönüşüm havzasına götürüldü.

  Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar tarafından başlatılan ve bir ay süreyle her hafta sonu düzenlenecek olan koy temizliği, bugün saat 11.00'de başladı. 8 tekneyle açılan 300 kişilik belediye personeli, Cennet Adası, Keçi Burnu ve Ada Ağzı Mevkii'nde bulunan koyları temizledi. Marmaris Belediye personelinin ailelerinin de katıldığı temizlik kampanyasında koylarda, çoğunluğu içki ve pet şişelerden oluşan çöpler teknelerle Saman İskelesi'ne getirildi.

  Aralarında yatak, kasa, giyim eşyaları ve el arabası da bulunan 10 traktör dolusu çöp, ayrıştırılması için Marmaris Belediye Geri Dönüşüm havzasına götürüldü. “Mavi ve yeşilin her tonunun bulunduğu koylarımızın özellik ve güzelliklerini nasıl değerlendiriyor isek sahip çıkmasını da bilmeliyiz” diyen Marmaris Belediye Başkanı Acar, 4 saatlik koy temizliğimizde 10 traktör çöp çıkarıldığını söyledi. Acar, “İnsanlarımız çok duyarsız, nasıl olsa temizlerler diyerek yediklerini ve içtiklerini bulundukları yerlere bırakıyorlar” diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı