Gündem Haberleri

  Marmara'da kabus dolu 9 saat

  Mehmet BAKİ/MARMARA(Balıkesir) (DHA)
  01.01.2015 - 12:51 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR’in Marmara ilçesi’ne bir mil açıkta fırtına ve dev dalgalar yüzünden karaya oturan 'Soylar' adlı boş yük gemisinde bulunan 9 mürettebat, 9 saat süren kurtarma çalışmaları sonucu karaya çıkarılabildi. Gemi mürettebatından yaralanan bir kişi hastaneye kaldırıldı.

  Tuzla’dan dün akşam saatlerinde hareket edip Marmara Ereğlisi’nden yükleyeceği demirleri Libya’ya taşıyacak olan Sierra Leone bayraklı 60 metre uzunluğunda ve 621 groston ağırlığındaki Soylar adlı gemi, fırtına ve tipi yüzünden Marmara İlçesi’nin Saraylar Mevkisi yakınlarında Eşek Adası kıyalarında karaya oturdu.

  Haber verilmesi sonucu kısa sürede belirtilen yere gelen Sahil Güvenlik ekipleri gemiye yanaşamadı. Olayı öğrenen Marmara Belediye Başkanı AK Parti’li Süleyman Aksoy olay yerine gitti. Gemide mahsur kalan 9 personel tam 9 saat süren çalışma sonrası sabah saat 05.00’de gemiden güçlükle çıkartılıp karaya getirildi.

  Marmarada kabus dolu 9 saat

  İlk müdahaleleri buradaki kahvelerde yapılan personelden yaralı olan bir kişi hastaneye kaldırılırken, bitkin olan diğer 8 gemi personeline ise vatandaşlar tarafından sıcak içecek ve yiyecek verildi. Bu kişiler daha sonra Belediye tarafından Saraylar Mahallesi’ndeki misafirhaneye gğötürüldü.

  Olayla ilgili soruşturmaya başlandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı