Gündem Haberleri

  Marmara'da Bahar Şenliği

  Hürriyet Haber
  22.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Her yıl mayıs ayında yapılan ve dostluk, kaynaşma ve paylaşımı hedefleyen ‘‘Bahar Şenliği - Tarabya 2000'' şenliği bugün başlıyor. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Öğrencileri'nce düzenlenen şenlik 26 Mayıs'a kadar sürecek.

  Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ve bugün Tarabya'da başlayacak olan şenliğin amacı, 'paylaşım ve kaynaşmak'. Etkinliklerin bir amacı da Fransızca Kamu Yönetimi'nin tanıtılması ve diğer okullardaki öğrencileri şenlik ortamında buluşturup bir iletişim ortamı yaratılması. Beş gün boyunca sürecek etkinliklerden kimisi şöyle:

  Müzik Dinletisi, Mister No ve Supercharger'ın yer alacağı Rock Partisi, Feridun Düzağaç'la ‘‘Kendi Müziğini Yapan İnsanlar'' adlı söyleşi, Türk Sanat Müziği Faslı, Katharsis Dans Tiyatrosu'nun modern dans gösterisi, Ödüllü Dart Turnuvası, Çingeneler Zamanı ve Şarap Gecesi adlı parti ve piknik. Şenlik kapsamındaki tüm etkinlikler ücretsiz izlenebilecek.

  Her yıl mayıs ayında düzenlenen ve Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi'nin ev sahipliğini yaptığı şenliğin Genel Koordinatörü Itır Özdiker ve Ali Kapıcıoğlu, şenlik hakkında, ‘‘Öncelikli hedefimiz paylaşımı sağlayarak dostluklar kurulmasına yardımcı olabilmektir'' diyerek şenliğin amacını şu şekilde açıklıyorlar: ‘‘Okulumuzu bir kültür etkinliğinin merkezi haline getirerek bir araya gelen insanların paylaşımda bulunmasını ve kaynaşmasını sağlamaya çalışıyoruz.''

  26 Mayıs'a kadar sürecek ‘‘Bahar Şenliği - Tarabya 2000'', okulun Boğaz manzaralı üst bahçesinde ‘‘Kapanış Kokteyli''yle son bulacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı