Gündem Haberleri

  Marmarabirlik'ten 13 milyon dolarlık ihracat

  A.A.
  30.10.2007 - 15:09 | Son Güncelleme:

  Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'nin (Marmarabirlik), 1 Kasım 2006 tarihinde bugüne kadar 13 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiği bildirildi.

  Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Refi Taviloğlu, yazılı açıklamasında, birlik olarak “Dünyanın en büyük zeytin üreticisi” unvanının hakkını ve Marmara bölgesindeki 35 bin zeytin üreticisinin alın terinin karşılığını verebilmek için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.

  Çıtayı her geçen gün yükselttiklerini ifade eden Taviloğlu, ihracatta 13 milyon dolar rakamına ulaştıklarını kaydetti. Taviloğlu, ihracatı artırmada fuarların büyük önemi olduğunu, bu çerçevede, Almanya'nın Köln kentinde 13-17 Ekim tarihleri arasında düzenlenen dünyanın en prestijli gıda fuarı ANUGA'da stant açtıklarını kaydetti.

  Marmarabirlik markasını iç pazarda daha da tanınır kılmak ve satışı artırmak için yurt içi fuarlara da büyük önem verdiklerini ifade eden Taviloğlu, bu amaçla İstanbul'da 31 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek “Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı”nda, geniş bir stantla yer alacaklarını söyledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı