GeriGündem Marmara Üniversitesi'nden Atatürk'e hakaret eden akademisyenle ilgili açıklama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  17
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Marmara Üniversitesi'nden Atatürk'e hakaret eden akademisyenle ilgili açıklama

Marmara Üniversitesi'nden Atatürk'e hakaret eden akademisyenle ilgili açıklama

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi araştırma görevlisi Furkan B.’nin sosyal medya hesabından Atatürk ile ilgili hakaretler içeren paylaşımları büyük tepki topladı. Tepkiler üzerine Tıp Fakültesi’nin internet sitesinde bir açıklama yapılarak, Furkan B.ye ait olduğu ileri sürülen “Lord eddard stark” rumuzlu Ekşi Sözlük hesabını ile ilgili soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

Atatürk’e yönelik hakaretler içeren paylaşımları nedeniyle Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi araştırma görevlisi Furkan B., sosyal medyada büyük tepki çekti. Furkan B'nin ayrıca Ekşi sözlük yazarı olduğu, “Lord eddard stark” rumuzunu kullandığı ve bu rumuz ile yazdığı yazılarda da hakaret ettiği ileri sürüldü.

Özellikle Ekşi Sözlük’te yapılan bu paylaşımlar ve dile getirilen iddialar üzerine Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi internet sayfasından bir açıklama yapan rektörlük şu ifadeleri kullandı:

“Başta ekşisözlük platformu olmak üzere sosyal medyada Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ile ilişkilendirilen ‘lord eddard stark’ adlı ekşisözlük hesabıile ilgili iddialarla konusunda rektörlüğümüzce gerekli inceleme başlatılmıştır.”

Marmara Üniversitesinden Atatürke hakaret eden akademisyenle ilgili açıklama

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR


Yorumları Göster
Yorumları Gizle