Gündem Haberleri

  Marmara Üniversitesi'nde olay

  Murat DELİKLİTAŞ / İstanbul (DHA)
  24.04.2013 - 14:43 | Son Güncelleme:

  Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü girişinde basın açıklaması yapan bir grup, Dicle Üniversitesi'nde yaşanan olayları protesto etti. Ortalık bir anda karıştı.

  Kadıköy’deki, Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi önünde yaptıkları basın açıklamasının ardından dağılan Yurtsever Üniversite Gençliği üyesi grup, karşıt görüşlü öğrencilerin saldırısına uğradı. Grup üyeleri, polis eşliğinde İETT otobüsüne bindiği sırada, yerleşke bahçesinden üzerlerine taş ve şişe yağdı.

  İŞTE OLAYLI PROTESTODAN FOTOĞRAFLAR

  Yurtsever Üniversite Gençliği üyesi 50 kişi, saat 13.30 sıralarında Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi önünde toplanarak Dicle Üniversitesi’nde yaşanan olaylarla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından yürümek isteyen grup polis engeliyle karşılaştı. Yürümelerine izin verilmeyen grup üyeleri, polis eşliğinde bir İETT otobüsüne bindirildi. Bu sırada, karşıt görüşlü üniversite öğrencileri, yerleşke bahçesinden grubun üzerine taş ve şişe atmaya başladı.

  Çevik kuvvet polisleri kalkanlarla otobüsteki öğrencilere siper olurken, Yurtsever Üniversite Gençliği üyelerinden bazıları da ellerindeki şişeleri bahçeye doğru fırlattı. Polisin yerleşke bahçesinde emniyet tedbiri almasının ardından ortalık yatıştı.

  Yurtsever Üniversite Gençliği üyelerini taşıyan otobüsün hareket etmesinin ardından olaylar tamamen sona ererken, polis yerleşke bahçesinden saldırıyı gerçekleştiren öğrencilerin yakalanması için çalışmalara başladı.

  MARMARA ÜNİVERSİTESİ'NDE OLAY
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı