GeriGündem Marmara Ereğlisi Tapu Müdürü ve 3 memur tutuklandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Marmara Ereğlisi Tapu Müdürü ve 3 memur tutuklandı

TEKİRDAĞ’ın Marmara Ereğlisi İlçesi Tapu Sicil Müdürlüğü’nde ‘rüşvet, irtikap ve suç işlemek için örgüt kurmak’ suçlaması ile gözaltına alınan, aralarında Müdür Ali B.’ın da bulunduğu 4 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Marmara Ereğlisi Tapu Sicil Müdürlüğü’ne işlemler sırasında rüşvet alındığı ihbarı üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ilej andarma komutanlığı tarafından 3 ay önce teknik takibe başlandı. Tapu Müdürlüğü’ne konulan gizli kameralar ve görevlilerin telefonlarının dinlenmesi sonucu, çalışanların tapu işlemi yaptıranlardan rüşvet aldığı belirlendi. Delillerin toplanması üzerine operasyon için düğmeye basıldı. Tapu Sicil Müdürlüğü’ne 3 gün önce yapılan operasyonda, aralarında Müdür Ali B. ve memurlar Serpil Ç., Temel K., ile kadastro şefi Muammer A. ile birlikte 8 kişi gözaltına alındı. Jandarma’da sorguları tamamlanan zanlılar, dün gece geç saatlerde savcılığa sevk edildi.               

Marmara Ereğlisi Cumhuriyet Savcılığı’da sorgulanan şüphelerden 8’i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, Müdür ve 3 memur tutuklanmaları istemiyle nebötçi mahkemeye sevk edildi. Mahkemede 9 saat süren sorgularının ardınodan Tapu Sicil Müdürü Ali B., memurlar Serpil Ç., Temel K. ‘rüşvet ve suç işlemek için örgüt kurma’ suçlarından, kadastro şefi Muammer A. ise ‘irtikap’ suçundan tutuklanarak Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.        

KADIN MEMURU KARDEŞİ UYARMIŞ    

Tutuklanan zanlılardan memur Serpil Ç.’nin kardeşi ile yaptığı telefon görüşmesi de teknik takibe takıldı. Son günlerde Tapu Sicil Müdürlüklerine kamera yerleştirildiğini kardeşine anlatan Serpil Ç.'nin, telefon görüşmesinde kardeşi tarafından dikkatli olması konusunda uyarıldığı belirlendi. Serpil Ç.’nin ‘abla’ diye hitap ettiği bir kadınla görüşmesi sırasında da, aynı işyerinden biri hakkında ‘dedikodu’ yaptığı ve işlerin azlığından şikayet ettiği dinlemeye takıldı.           


 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle