Gündem Haberleri

  Marmara Adası yeni yıla karanlık ve soğukta girdi

  Mehmet BAKİ/MARMARA (Balıkesir), (DHA)
  01.01.2015 - 14:35 | Son Güncelleme:

  Balıkesir'in ada ilçesi olan Marmara’da, kötü hava koşulları yaşamı olumsuz etkiliyor. İlçeye iki gündür elektrik verilememesi sonucu Marmaralılar dün gece yeni yıla evlerinde karanlıkta girdi. Denizin aşırı dalgalı olması yüzünden gemi seferlerinin yapılamadığı ilçenin iki gündür kara ile bağlantısı kesildi.

  Gazetelerin getirilemediği, elektrik olmadığı için televizyonun izlenemediği, internet haberlerinin takip edilemediği ilçede vatandaşlar şarjı biten cep telefonlarını jeneratörü bulunan belediye hizmet binasında doldurdu. Evlerinde üşüyenler burada ısındı.

  Marmara Adası yeni yıla karanlık ve soğukta girdi

  Balıkesir’in Erdek İlçesindeki trafoda yaşanan sorun yüzünden geçen salı akşamı saat 19.00’dan itibaren elektrik verilemeyen Marmara ilçesi ile bağlı olan Avşa ve Ekinlik Adaları’nda vatandaşlar zor günler geçiriyor. Denizin aşırı dalgalı olması yüzünden gemi seferlerinin yapılamadığı Marmara’da, elektrik ve kalorifer ile ısınan aileler, çareyi, tüple çalışan katalitik sobalara hücum etmekte buldular. Ailelerin bir çoğu, Ak Partili Belediye Başkanı Süleyman Aksoy’un talimatı ile 24 saat açık olan ve jeneratörü bulunan belediye hizmet binasına gelip ısınırken, biten cep telefonlarının şarjlarını ise burada dolduruyorlar.

  Marmara Adası yeni yıla karanlık ve soğukta girdi

  Yeni yıl için haftalar öncesinden hazırlık yapan eğlence yerlerinin bir çoğu programlarını iptal etmek zorunda kaldı. Marmara’nın Saraylar Mevkii’nde iki katlı bir evde dün gece çıkan yangın itfaiye ekipleri ve vatandaşların zamanında yaptığı müdahale ile söndürüldü. Yangına, aydınlatmak amacıyla kullanılan mumun neden olduğu sanılıyor.

  Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, "Sıkıntımız gerçekten çok büyük. Belediye binamızda jeneratörün olması işimizi kolaylaştırdı. Jeneratörümüzden hemşehrilerimize 24 saat hizmet veriyoruz. Evinde üşüyenler burada kalıyor, cep telefonunun pili bitenler yine aynı şekilde şarj ediyorlar. Yetkililerle yaptığım görüşme sonucu arızanın en kısa sürede giderileceği bana söylendi" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı