Gündem Haberleri

  Marjinal seslere kulak vermeyin

  Hasan TÜFEKÇİ / TRABZON
  20.09.2005 - 02:20 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, terörle mücadele konusunda muhalefetin hükümete yönelttiği eleştirilere Trabzon’dan yanıt verdi. Erdoğan, ‘Önümüzdeki güçlükleri aşmak için her birimize düşen görevler var. Lütfen özgüvenimizi zedeleyecek, gücümüzü zaafa uğratacak marjinal seslere kulak vermeyelim’ dedi.

  DİRİLİŞ MEVSİMİ

  ABD ve Suudi Arabistan gezilerinin ardından dün Trabzon’a gelen Erdoğan, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin eğitim öğretim yılının açılış törenine katıldı. Konuşmasında, Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığının altını çizen Erdoğan, özetle şunları söyledi:

  Türkiye, muhteşem bir diriliş mevsimi yaşamaktadır. Türkiye, zengin imkanlarını ve büyük gücünü harekete geçirerek, kaybettiği güveni yeniden kazanmıştır. Dünya devletleriyle eşit ilişki kuramayan, özgüven eksikliği yaşayan bir ülke değiliz artık. Yeter ki, ülkemizi temsilde zaaflar göstermeyelim. Toplum devlete, devlet topluma güvenecek ki, birlikten kuvvet doğsun.

  DOKUMUZ SAĞLAM

  Allah’a şükürler olsun bazı arızi sorunlara rağmen sapasağlam bir toplumsal dokumuz var. Eğer biz tarihsiz, belleksiz, inançsız bir toplum olsaydık yaşadığımız felaketlerden herhangi biri bizi de tarih sahnesinden siler süpürürdü. Arızi sorunlar gelir geçer. Dönemsel meseleler zaman içinde, müşterek akılla çözülür. Hiçbir proje, hiçbir provokasyon, hiçbir tahrik bu milletin dirliğini, düzenini, kardeşliğini yaralayamaz, zedeleyemez.

  DOĞRU OKUYALIM

  Milletimizin basireti provokatörlerin hile ve tuzaklarını bertaraf etme konusunda en büyük güvencemizdir. Lütfen özgüvenimizi zedeleyecek, gücümüzü zaafa uğratacak marjinal seslere kulak vermeyelim. Özellikle içinden geçtiğimiz süreçte bütün dikkatimizi çalışmaya, emeğe, rekabete, kaliteye, dayanışmaya, bilgiye, dünyadaki gelişmeleri doğru okumaya odaklayalım.

  Konuk başbakana el ense

  KARADENİZ Teknik Üniversitesi’nin 2005-2006 eğitim öğretim yılı açılış törenine Başbakan Tayyip Erdoğan ile birlikte Acarya Özerk Bölgesi Başbakanı Levan Varshalomidze de katıldı. Erdoğan, konuk başbakan Varshalomidze ile girişte tokalaştıktan sonra elini boynuna atarak kendine doğru çekti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı