Gündem Haberleri

  Mardin'deki düğün ve nişanda dolarlar havada uçuştu

  Adnan AVUKA- Mehmet Halis İŞ/ MARDİN, (DHA)
  13.10.2008 - 15:31 | Son Güncelleme:

  MARDİN’in Kızıltepe ile Midyat İlçesi'nde yapılan düğün ve nişanda, halay çeken davetlilerin üzerine dolarlar yağdırıldı.

  Mardin’in tanışmış ailelerden eski DYP il Başkanı işadamı Ferhan Bozkuş'un kızı Sevcan Bozkuş ile işadamı Abdullah Altıntaş'ın oğlu Veysel Altıntaş için Kızıltepe İlçesi'nde düğün yapıldı. Düğüne, Mardin Belediye Başkanı AKP'li Metin Pamukçu ve çok sayıda işadamı ile davetli katıldı. Nikahı Belediye Başkanı Metun Pamukçu kıyarken, davetliler, düğünde halay çekerken, üzerlerine dolarlar saçıldı.

  Adalet Partisi ve Demokrat Parti listelerinden 4 dönem milletvekilliği yapan Seyfettin Güneştan'ın yeğeni Zeynep Saime ise, Midyat İlçesi'nde yapılan nişan töreni ile eski Devlet Bakanı Adnan Ekmen'in oğlu Mustafa Serhat ile nişanlandı. Nişana katılan çok sayıda davetli, yerel sanatçıların söylediği Kürtçe- Türkçe türküler eşliğinde gönüllerince eğlenip, halay çekti. Oyun oynayan davetlilerin üzerine dolarlar yağmur gibi yağdırıldı. Düğün sonunda havaya saçılan dolarlar daha sonra görevliler tarafından deste haline getirilerek bir çantaya konuldu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı