Gündem Haberleri

  Mardin'de korucu derneği kundaklandı

  A.A
  11.08.2015 - 12:11 | Son Güncelleme:

  Mardin'de Geçici Köy Korucuları Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği binası , terör örgütü PKK yandaşlarınca kundaklandı.

  Terör örgütü yandaşları sabaha karşı, 13 Mart Mahallesi Vali Ozan Caddesi'nde bulunan bir binanın 3'üncü katındaki dernek binasına kilidi kırarak girdi. Ateşe verilen dernek binasından dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar durumu itfaiyeye bildirdi.

  İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı. Yangın nedeniyle hasar oluşan dernek binasında üyelere ait bilgilerin bulunduğu dosyalar zarar gördü. Büroda incelemelerde bulunan Türkiye Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir, terörün gerçek yüzünü bir kez daha gösterdiğini söyledi. Yakmakla, yıkmakla çözümün olamayacağını vurgulayan Kandemir, "Şiddete şiddet olmaz. Derneğimizin halini görüyorsunuz. Bu saldırı kabul edilemez. Bu saldırıyı nefretle kınıyor, terörü lanetliyoruz" dedi. Kandemir, yangında makam odasının da ateşe verildiğini dile getirerek, odasının kullanılamaz hale geldiğini, üyelere ait evrakların da zarar gördüğünü aktardı. "Korucular her zaman tehdit altında. Her zaman terörün hedefi halindeyiz" diyen Kandemir, buna rağmen görevlerinin başında olacağının altını çizdi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı