Gündem Haberleri

  Mardin'de Anavatan Partisi'nden toplu istifa

  Adnan AVUKA- Nezir GÜNEŞ/MARDİN, (DHA)
  29.07.2009 - 16:50 | Son Güncelleme:

  MARDİN'de Anavatan Partisi'nde var olduğu öne sürülen olumsuzluklara tepki göstermek amacıyla il yönetiminin yanı sıra 6 ilçe, 26 belde yöneticileri topluca istifa etti.

  Anavatan Partisi Mardin İl binasında bir araya gelen parti yöneticileri adına Savur İlçe Teşkilatı Başkanı Sabahattin Kaya, açıklama yaptı. Kaya, son günlerde parti içinde Anavatan Partisi Genel Sekreteri Muharrem Doğan'a yönelik haksızlıklar yapıldığını öne sürerken tepki için topluca istifa kararı aldıklarını söyledi.

  Kaya, merkez il ilçe ve belde belediye başkanları yönetimleri ve belediye başkanları olarak şaibelerden kurtulmak istemeyen, hatta üstünü kapatıp zamana yaymaya çalışan anlayışla siyaset yapamayacakları kanaatine vardıklarını anlatırken şunları söyledi:

  “Biz, Muharrem Doğan ismini bu siyasi kirlilik içerisinde tertemiz, gururla anmaya devam ediyoruz. Çünkü Mardinimiz'e yakışan temiz ve ahlaklı siyasetin timsali olmuştur. Bu gün de Anavatan Partisi'nde temiz ve ahlaklı siyaseti sürdürdüğü için, hatta genel başkanımızı böyle bir siyasete davet ettiği için haksız uygulamalara maruz kalmaktadır. Mardin'den, Ankara'ya sesleniyoruz; Bizim en büyük siyasetimiz, ahlak ve dürüstlüktür. En büyük talebimiz de başta kendi partimiz olmak üzere iyi ahlak ve dürüstlük çerçevesi içerisinde siyaset yapılmasıdır. Bu nedenledir ki, Mardin halkımızla bu duygularımızı paylaşıyoruz.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı