Gündem Haberleri

  Mardin'de 9 PKK yandaşı tutuklandı

  Nezir GÜNEŞ/MARDİN, (DHA)
  31.05.2011 - 16:14 | Son Güncelleme:

  MARDİN’in Kızıltepe İlçesi’nde, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) bağımsız milletvekili adayları ile ilgili verdiği iptal kararını protesto etmek amacıyla düzenlenen eylemlerde ve Mazıdağı İlçesi kırsalında yola döşemek istediği mayının elinde patlaması sonucu ölen PKK’lı teröristin cenazesinin ardından olaylarda, kamu binalarına ve okullara molotofkokteylli saldırılarda bulundukları belirlenen 9 kişi yakalandı. Şüpheliler, sorgularının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

  Son günlerde, PKK/KONGRA-GEL terör örgütünün şehir yapılanması Kürdistan Demokratik Topluluğu/Türkiye Meclisi (KCK/TM) tarafından verilen talimatlar doğrultusunda Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinde kamu binaları ile özel ve resmi okullara yönelik bombalı, molotofkokteylli saldırılarda bulundukları belirlenen terör örgütü yandaşlarına yönelik operasyon düzenlendi.

  Mardin Emniyet Müdürlüğü’nden konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamaya göre, 21 Nisan tarihinde, YSK’nın bağımsız milletvekili adaylarıyla ilgili iptal kararını protesto etmek için düzünlenen eylemlerde ve Mazıdağı İlçesi kırsalında yola döşemek istediği mayının elinde patlaması sonucu ölen ’Bengin Welat’ kod adlı Beşir Muhammet adlı teröristin 23 Nisan’da Kızıltepe İlçesi’ndeki cenazesinin defnedilmesinin ardından çıkan olaylarda, güvenlik güçlerine yönelik bombalı, molotofkokteylli, havai fişekli ve taşlı saldırı eylemleri gerçekleştirdikleri tespit edilen A.D., A.A., U.M., D.T., M.A., H.A., Ş.A., R.İ. ve Ş.Ö. gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü’nde sorgusu tamamlanan 9 kişi, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı