Gündem Haberleri

  Mardin'de 102 silah ele geçirildi

  A.A
  09.07.2007 - 15:43 | Son Güncelleme:

  Mardin'de Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği basın toplantısında bu yılın altı ayında 35'i glock marka 102 silah ele geçirildiği bildirildi.

  Mardin Emniyet Müdür İsmet Taşhan düzenlediği basın toplantısında, bu yılın ilk altı ayında 102 silah ve çok sayıda mühimmat ele geçirildiğini, olaylarla ilgili yakalanarak adli makamlara sevk edilen 23 kişinin tutuklandığını söyledi.

  Son yıllarda özellikle Irak'ın kuzeyinden kaçakçılar tarafından temin edilen silahların Türkiye'ye getirildiğini ifade eden Taşhan, yapılan çalışmalar doğrultusunda silah kaçakçılığına yönelik 14 ayrı operasyon gerçekleştirildiğini kaydetti. Taşhan, şöyle dedi:

  “Operasyonlarda 1 otomatik tabanca, 10 uzun namlulu silah, 35'i glock 91 adet tabanca olmak üzere toplam 102 adet silah ile silahlara ait 167 şarjör, bin 686 adet fişek 1 adet susturucu ele geçirilmiştir. Huzur ve güvenin temini yönündeki çabalarımız günün 24 saati aralıksız bir şekilde sürüyor. Suç ve suçluların yakalanması noktasında canları pahasına başarı gösteren birim polislerine teşekkür ediyorum.”

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı