GeriGündem Mardin'de oylar sayılmaya başlandı! İşte ilk seçim sonuçları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mardin'de oylar sayılmaya başlandı! İşte ilk seçim sonuçları

Mardin'de oylar sayılmaya başlandı! İşte ilk seçim sonuçları

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yurt genelinde oy verme işlemi tamamlandı... İşte Anadolu Ajansı'ndan gelen ilk bilgilere göre Mardin'in seçim sonuçları ve ilçelerin oy oranları...

Türkiye, 31 Mart'ta mahalli idarecilerini seçmek için sandık başında. Yurdun dört bir yanında olduğu gibi saatlerin ilerlemesiyle birlikte Mardin'de ikamet eden vatandaşlar da seçim sonuçları ve oy oranları için sabırsızlanmaya başladı. 

Mardin'de oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından saat 17.00 itibariyle sandık görevlileri ilk oyları saymaya başladı.

Her partiden görevlilerin bulunduğu oy sayma işlemlerinde görevliler oyları saydıktan sonra tüm oylar il seçin kuruluna gönderilecek. Oy sayma işlemlerini vatandaşlar da yakından takip ediyor.

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık, diğer illerde, sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık, seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılıyor. 

Mardin'den da seçim sonuçları gelmeye başladı.

SEÇİM SONUÇLARI, SEÇİM ÖZEL SAYFAMIZDA OLACAK

Mardinde oylar sayılmaya başlandı İşte ilk seçim sonuçları