GeriGündem Mardin Köyü Katliamında 8 sanık 4 ayrı cezaevinde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mardin Köyü Katliamında 8 sanık 4 ayrı cezaevinde

Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyünde 7'si çocuk 44 kişinin öldürülmesi davasında hüküm giyen ve Çorum L Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan 8 sanık 4 ayrı cezaevine nakledildi.

Çorum Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yasa gereği ağırlaştırılmış müebbet cezası alan sanıkları bu cezaevinde tutamayacaklarını belirterek, sanıkların pazar günü 4 ayrı cezaevine nakillerinin gerçekleştirildiğini bildirdi.

Sanıklardan M.Ç. (43), M.Ş.Ç. (14) ile S.Ç. (44) Ankara 1 Nolu F Tipi Cezaevi'ne, M.S.Ç. (40), Ö.Ç. (42) ve A.Ç. (33) Ankara 2 Nolu F Tipi Cezaevi'ne, M.E.Ç. (35) Bolu F Tipi Cezaevi'ne, A.Ç. ise Tokat T Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, saldırıyı düzenledikleri gerekçesiyle haklarında dava açılan ve “güvenlik gerekçesiyle” Çorum'da yargılanmalarına karar verdiği 1'i çocuk 11 tutuklu sanık, 8 Ağustosta Gaziantep F Tipi Kapalı Cezaevi'nden, Çorum L Tipi Kapalı Cezaevi' ne nakledilmişlerdi.

6 KİŞİYE 44 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Çorum Ağır Ceza Mahkemesinde 26 Nisanda yapılan duruşmada mahkeme heyeti, M.Ç, A.Ç, M.E.Ç, M.S.Ç, S.Ç. ve Ö.Ç'ye 44 kez ağırlaştırılmış müebbet, 14 yaşındaki M.Ş.Ç'ye 44 kez 15 yıl, evinde silah bulunduran A.Ç'ye 15 yıl, havaya ateş açtığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan M.Ç'ye de 6 ay hapis cezası vermişti. Tutuksuz yargılanan M.A.Ç, A.Ç, A.Ç. ve A.Ç. ise beraat etmişti.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle