Gündem Haberleri

  ’Maraş-Çorum’ gibi olmasın

  Oya ARMUTÇU / ANKARA
  25.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, teröre karşı sokağa dökülen halka sağduyu çağrısı, hükümet ve güvenlik güçlerine de "kontrolü kaçırmayın" uyarısı yaptı.

  Başkanlığa seçilmesinin ardından yargı muhabirlerini dün makamında kabul eden Haşim Kılıç, PKK’nın düzenlediği terör saldırılarının ardından halkın tepkisini, protestoları çok doğal karşıladığını belirtti, "Tepki ve protestolarda toplumu birbirine düşman eden hareketlerden sakınılmalı. Toplumu kamplara ayırarak, birbirine düşürme gayretini boşa çıkartmak için gereken dikkat ve özen gösterilmelidir" dedi. Haşim Kılıç, bir gazetecinin, "Türkiye’de, Maraş, Çorum ve Sivas olayları yaşandı" hatırlatması üzerine, "Ben de onu söyleyecektim. Toplum belli bir heyecana ulaştıktan sonra kontrol etmek onları yönlendirmek, onları belli amaca götürmek çok daha kolaylaşıyor" diye konuştu.

  Anıtkabir’de

  Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, göreve başlaması dolayısıyla beraberindeki üyelerle Anıtkabir’i ziyaret etti. Kılıç ve beraberindeki üyeler çelenk bırakıp saygı duruşunda bulundu. Kılıç, Anıtkabir Özel Defteri’ni de imzaladı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı