Gündem Haberleri

  Maramara Üniversitesi’nde "Taciz" protestosu

  Uğur AYAZSIN-Ramazan EĞRİ/İSTANBUL, (DHA)
  31.05.2017 - 14:28 | Son Güncelleme:

  MARMARA Üniversitesi Göztepe Kampüsü önünde açıklama yapan bir grup kız öğrenci "taciz" iddiasıyla eylem yaptı. 

  Sloganlar atan grup adına açıklama yapan üniversite öğrencisi Neslihan Alkış, "Birçok kadına arkadaşımız bir asistan tarafından defalarca kez sözlü tacize uğramış not ile tehdit edilerek bastırılmaya çalışılmıştır. Basına taciz haberinin yayılmasıyla birlikte söz konusu asistan tacize uğrayan kadın arkadaşımızın girdiği sınavda kopya çektiğini iddia ederek kağıdına el konulmuştur. Tacize uğrayan kadınlar okul yönetimi tarafından ciddiye alınmamış, ’Yeterli delil yok’ denilerek geri çevrilmiştir. Asistanın taciz mesajları bizzat okunmasına rağmen okul yönetimi ’hocanıza söyleriz bir daha mesaj atmaz’ demekle yetinmiş ve kadınların beyanını görmezden gelmiştir" dedi.

  Maramara Üniversitesi’nde Taciz protestosu

  ÜNİVERSİTE SORUŞTURMA AÇTI

  Açıklamanın devamında, "Tacizlerin basına yansımasıyla birlikte okul yönetimi bir yandan twitter hesabı üzerinden soruşturma açıldığını duyururken bir yandan haberi yaptıran öğrencilere tehditler savunmayı ihmal etmemiştir. Bizler Marmara Üniversitesi’nden kadınlar olarak şikayet ve taleplerimizi iletebileceğimiz öğrenci ve akademisyenlerden oluşan Marmara Üniversitesi Kadın araştırmaları Komisyonu’nun kurulmasını talep ediyoruz" denildi.

  Maramara Üniversitesi’nde Taciz protestosu

   ŞİKAYETTE BULUNDULAR

   Açıklamanın ardından öğrenciler, taciz ettiği iddia edilen asistan hakkında şikayette bulunmak için üniversite rektörlüğüne gitti.

  Maramara Üniversitesi’nde Taciz protestosu

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (31.05.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

  Etiketler: taciz eylemi , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı