Gündem Haberleri

  Manyak Japon

  Hürriyet Haber
  05.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Akıl hastası bir Japon, otobüs kaçırıp, 20 yolcuyu rehin aldı. İki kadını bıçaklayıp, birini öldüren manyak Japon, 15 saat süren kovalamaca sonunda yakalandı.

  Birden çıldırdı

  Yolcuları ölümle burun buruna getiren dehşet verici olay, Japonya'nın Fukuoka Bölgesi yakınlarındaki otoyolda, seyir halindeki bir otobüste meydana geldi. Kendi halinde oturan 17 yaşındaki bir genç aniden ‘‘kapat çeneni’’ diye haykırarak 40 santimlik bıçağını çekti ve 6 yaşındaki bir kızın boğazına dayadı. Cep telefonuyla polisi arayan genç, para, silah, çelik yelek ve seyyar tuvalet istedi.

  Bıçaklayıp resim çekti

  Bu arada iyice kontrolden çıkan genç, otobüs yolcuları arasında bulunan kadınları bıçaklamaya başladı. Üç kadını sadistçe boğazlarından bıçaklayan manyak Japon, bir yandan deli gibi gülüyor, bir yandan da kanlar içindeki kurbanlarının fotoğraflarını çekiyordu. Otobüs, bir park yerine geldiğinde, bıçaklanan üç kadını serbest bıraktı. Ancak yaralılardan 68 yaşındaki bir kadın, hastaneye kaldırılırken öldü.

  Akıl hastası çıktı

  300 km süren kovalamacadan sonra, ölüm otobüsü Hiroşima yakınlarında durdu. 100 kadar polisin sardığı araçtaki eli bıçaklı gençle yapılan görüşmelerden hiçbir sonuç alınamadı. Sonunda özel timler, otobüse operasyon yapıp, bazı yolcuların kaçmasıyla kalan 10 rehineyi kurtardı ve genci yakaladılar. Gencin akıl hastası olduğu ve ailesini görmek için hastaneden izinli ayrıldığı ortaya çıktı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı