Gündem Haberleri

  Manisa'daki orman yangını kontrol altına alındı

  A.A
  01.10.2007 - 11:22 | Son Güncelleme:

  Manisa'nın Sabuncubeli mevkisinde orman yangını çıktı.

  Manisa ile İzmir arasındaki Sabuncubeli mevkisinde kısa bir süre önce başlayan yangının, rüzgarın etkisiyle büyümesinden endişe edildiği belirtildi.

  Sigara izmaritinden kaynaklandığı sanılan yangına, Manisa İtfaiyesi, Orman Bölge Müdürlüğü, jandarmanın da yer aldığı ekipler tarafından müdahale ediliyor.

  Havadan helikopter desteği de sağlanan yangının, yolun İzmir tarafına doğru ilerlediği bildirildi.

  YANGIN JANDARMA KARAKOLUNU TEHDİT EDİYOR

  Manisa ile İzmir arasındaki Sabuncubeli mevkisinde çıkan orman yangınının, bölgedeki Manisa Jandarma Alay Komutanlığına bağlı bir karakolu tehdit etmesi üzerine çalışmaların bu yönde yoğunlaştırıldığı bildirildi.

  Alınan bilgiye göre, Sabuncubeli Tepesi'nden başlayarak, Atatürk Çeşmesi'ne inen bölüme kadar olan yolun Manisa ve İzmir tarafında genişleyen orman yangını, bölgedeki Manisa Jandarma Alay Komutanlığına bağlı karakolu tehdit etmeye başladı.

  Bunun üzerine ekipler bu bölgeye kayarken, çam ağaçlarına sıkılan köpükler ağaçların beyaz bir görünüme bürünmesine yol açtı.

  Rüzgarın etkisini sürdürmesi nedeniyle halen kontrol altına alınamayan, ancak önü kesilen yangına, 5 yer ekibi, 10 arazöz, 2 helikopter, iş makinaları ve çok sayıda itfaiye aracıyla müdahale ediliyor.

  YANGIN KONTROL ALTINDA

  Manisa'nın Sabuncubeli mevkisinde çıkan orman yangını, kontrol altına alındı.

  Alınan bilgiye göre, Manisa - İzmir arasındaki Sabuncubeli mevkisinde keskin virajların başladığı bölgede çıkan ve sigara izmaritinden kaynaklandığı sanılan orman yangını, ekiplerin karadan ve havadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangının etkili olduğu alanda söndürme ve soğutma çalışmalarına başlandı.

  Yangında 5 hektarlık orman ve makilik alanın zarar gördüğü, yangının tehdit ettiği Manisa Jandarma Alay Komutanlığına bağlı karakolun bulunduğu bölgede de kontrol sağlandığı bildirildi.

  Yangına, 5 yer ekibi, 10 arazöz, 2 helikopter, iş makinaları ve çok sayıda itfaiye aracıyla müdahale edildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı