Gündem Haberleri

  Manisa'da terörist alarmı

  Hürriyet Haber
  28.04.2016 - 20:06 | Son Güncelleme:

  Manisa Soma'da bugün yaşanan patlamalar sonrası güvenlik güçleri alarmda. Terör saldırısı sonrası başlatılan kent genelinde yol denetimleri sürüyor. CHP milletvekili Özgür Özel ise Kırkağaç'ın Manisa’nın en önemli ve en seçkin askeri birliğinin bulunduğu bir bölge olduğunu belirtti, “Buranın hedef alınması bu nedenle son derece manidar. Bundan sonra da hem güvenlik güçlerimize dikkat, hem de kuvvet ve başarılar diliyoruz" diye konuştu.

  Manisa'nın Soma ilçesinde bugün yaşanan patlamalar herkesi şoke etti. Soma-Kırkağaç karayolunun Aksu mevkisinde devriye görevi yapan İlçe Jandarma Komutanlığına ait askeri aracın geçişi sırasında yol kenarına yerleştirilen patlayıcı infilak ettirildi. Patlama nedeniyle askeri araç ile yoldan geçen sivil araçta hasar oluştu. Takviye ekiplerin bölgeye ulaşmasının ardından olay yerinin yakınında ikinci patlama meydana geldi. Patlamada savrulan taş parçaları nedeniyle bir asker yaralandı. Askerin durumu iyi.Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, "Mayın ya da başka bir patlayıcı da olabilir ama çok basit bir patlayıcı gibi duruyor. Jandarma aracı geçerken aracın ön camının kırıldığını söylediler. Arkasından olaya müdahaleye giden bir başka jandarma aracı hedef alınarak ikinci bir patlamanın olduğunu biliyoruz. İkinci bir patlamada yoldaki mıcır taşları bir askerimizin başına değmiş" dedi.

  Manisada terörist alarmı

  DAĞLIK BÖLGEYE KAÇTIKLARI SÖYLENİYOR

  Bombanın karayolları işçisi gibi giyinmiş bir kişi tarafından yerleştirildiği yönündeki iddialar da var.

  Terör saldırısının ardından olay yerine giden CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, “Saldırının burada yapılması son derece manidar” dedi. Özel, “Haberi ilk duyduğumuzda hem çok korktuk hem de bir askerimizin yaralandığını duyunca çok sevindik. Kırkağaç’ın yüzyıllardır yaşanan Çam Mesiri vardı ve iptal edilmişti. Buraya da yaklaşık 400 metre mesafede ileride 10 binlerce kişinin gelip çadır kurduğu ve son gün rakamın yüz bin kişiye ulaştığı bir etkinlik oluyor. Bizde orada oluyoruz hep beraber tüm siyasetçiler ve yolu bir gün Kırkağaç’tan geçen herkes orada buluşuyor. İstihbaratlar vardı, festivalde patlama olabilir diye. Kırkağaçlılar, Çam Festivali iptal oldu diye önce üzülmüşlerdi ama bunun makul bir görüş olduğu konusunda birleştik. Bugün olay yerinde uzaktan kumandalı radyo frekanslı patlayıcı düzenekleri tespit edilmiş. Dağlık bölgeye kaçtıkları söyleniyor. Eğer bu saldırı Çam Festivali'nde düzenlenmiş olsaydı son zamanların en büyük kayıpları yaşanabilirdi” dedi.

  Manisada terörist alarmı

  EN SEÇKİN ASKERİ BİRLİK VAR

  Kırkağaç'ın Manisa’nın en önemli ve en seçkin askeri birliğinin bulunduğu bir bölge olduğunu belirten Özel, “Buranın hedef alınması bu nedenle son derece manidar. Bundan sonra da hem güvenlik güçlerimize dikkat, hem de kuvvet ve başarılar diliyoruz. Bu tip saldırıların bir daha gerçekleşmemesi son derece önemli. 10 kilometre ötemiz dünyanın en büyük maden facialarının yaşandığı Soma. Burası son dönemlerde hep büyük acılarla anılır oldu. Büyük acıların yaşandığı bir coğrafyadayız. Tekrarının yaşanmamasını diliyoruz. Bir yaralıyla kurtarılmasından son derece memnunuz. Bundan sonrada güvenlik güçlerimize başarılar diliyoruz. Tüm annelerin çocuklarını Allah’ın annelerine bağışlamasını, anaların gözyaşının dinmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.

   

  Etiketler: terörist , son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı