Gündem Haberleri

  Manisa'da şehit cenazesinde olay

  Hürriyet Haber
  16.09.2005 - 16:21 | Son Güncelleme:

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Emrah Akman'ın Manisa, Saruhanlı'ya bağlı Dilek Beldesindeki cenaze töreninde öfkeli halk DEHAP İlçe Başkanlığı'nın tabelasını sökmeye çalıştı.  Manisa Jandarma Alay Komutanlığı'nda görevli Yüzbaşı Ali Cemalmaz'ın bir işyerinden aldığı Türk bayrağını binanın önüne asmasıyla acılı kalabalık yatıştı.

  Şehit Jandarma Uzman Çavuş Akman için Saruhanlı Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazına, TBMM İdare Amiri CHP Manisa Milletvekili Erdoğan Yetenç, CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Manisa Valisi Orhan Işın, Garnizon ve 1. Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sami Demirel, Saruhanlı Kaymakamı Osman Tunç, ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Cenazenin Manisa'dan getirilmesini ellerinde Türk bayrakları ile bekleyen vatandaşlar, cenazeyi, terör örgütünü lanetleyen sloganlarla karşıladı.

  TEPKİLER DEHAP İLÇE BİNASINA YÖNELDİ

  Cenaze namazının kılındığı Merkez Camii'nin karşısındaki binada yer alan DEHAP İlçe Başkanlığı, cenaze dolayısıyla terör örgütünü lanetleyen vatandaşların tepkisini çekti.

  Sabah saatlerinde bir grubun taşlı saldırısına uğrayan DEHAP İlçe Başkanlığı'nın tabelası, cenaze namazı öncesinde binanın dışından tırmanan iki kişi tarafından indirilmek istendi.

  Polis, bu kişileri aşağı indirdi ve halkın tepkisini bastırdı.

  Bu sırada tabelayı indirmek için binaya tırmanan iki kişiden biri olan ve şehidin yeğeni olduğu öğrenilen Fırat Çınar, binaya girerek ilçe başkanlığındaki büro makine ve malzemelerini camdan dışarı attı.

  HALKI SAKİNLEŞTİRMEK İÇİN

  Fırat Çınar, asayişten sorumlu Manisa Emniyet Müdür Yardımcısı Fikri Özsoy tarafından ikna edilerek aşağı indirilirken, halkın tepkisi, Manisa Jandarma Alay Komutanlığı'nda görevli Yüzbaşı Ali Cemalmaz tarafından yatıştırıldı.

  Halkı sakinleştirmeye çalışan Yüzbaşı Cemalmaz, bir işyerinden aldığı Türk Bayrağı'nı, DEHAP İlçe Başkanlığı'nın önüne astı.

  Bu arada, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Emrah Akman'ın cenazesi, yakınlarını gözyaşına boğdu. Cenazenin camiye getirilmesinin ardından Emrah Akman'ın 8 ay önce evlendiği eşi Elif Akman ile babası Hüseyin Akman, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

  Şehit Jandarma Uzman Çavuş Emrah Akman'ın cenazesi, kılınan namazın ardından toprağa verildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı