Gündem Haberleri

  Manisa'da meydana bırakılan valiz paniğe neden oldu

  Evren KASIRGA/ MANİSA, (DHA
  21.10.2011 - 21:27 | Son Güncelleme:

  MANİSA’da, kentin en işlek caddelerinin kesiştiği meydana bırakılan valiz paniğe neden oldu. Bomha imha uzmanları tarafından valiz patlatılmak üzereyken, valizin sahibi Özlem Yaşar ortaya çıktı. Yaşar’ın valizini bir işyerine emanat olarak teslim ettiğini, gelmeyince de işyeri sahibinin valizi dışarı bıraktığını söylediği öğrenildi.

  Artan terör olayları emniyet ekipleri kadar vatandaşları da teyakkuza geçirdi. Kentin en işlek caddeleri olan Doğu Caddesi ile Cumhuriyet Caddesi’nin kesiştiği Manolya Meydanı’na akşam saatlerinde bırakılan valiz, çevre sakinlerine korku dolu anlar yaşattı. Trafik ışıkları dibine bırakılan valizden şüphelenen vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Çevre güvenliği alındıktan sonra olay yerine bomba imha uzmanları gitti. Uzman ekipler, fünye ile valizi patlatmak üzereyken valizin sahibi olduğunu söyleyen Celal Bayar Üniversitesi öğrencisi Özlem Yaşar ortaya çıktı.

  Çevrede güvenlik önlemi alan polis ekipleri ile üniversite öğrencisi Yaşar ile birlikte valizi açtı. Kontrol edilen valiz ile birlikte Özlem Yaşar Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Özlem Yaşar’ın ifadesinde, valizi emanet olarak bir işyerine bıraktığını, geç kalınca da iş yeri sahibinin valizini kapının dışına bırakıp gitmiş olabileceğini söylediği öğrenildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı