Gündem Haberleri

  Manisa'da kışlaya eğitimsiz kontrolör

  İsmail SAYMAZ
  06.07.2017 - 00:01 | Son Güncelleme:

  MANİSA’da bir askerin ölümüne ve 1049 askerin zehirlenmesine ilişkin soruşturmada; gıda kontrol görevlisi olan Astsubay Selçuk Temel tutuklandı, Ahmet Özorman ve Seçkin Özdemir ise serbest bırakıldı.

  “UZMANLIĞIM YOK”
  Manisa 1. Piyade Er Tugayı’nda kontrol görevlisi olan Astsubay Ahmet Özorman, Manisa Sulh Ceza Hakimliği’nde alınan ifadesinde, yemeğe ilişkin uzmanlığının ve eğitiminin olmadığını belirterek, “Bu konu ile ilgili uzmanlığımın olmaması ve kurs almamış olmam sebebiyle bu göreve daha evvel itirazda bulundum. Buna ilişkin 15 Kasım tarihli dilekçem mevcuttur. Ancak itirazım reddedildiği için bu görevi yapmaya devam ettim” dedi.

  Mali işlerden sorumlu olduğunu kaydeden Özorman, yemeğin pişirilmesi aşamasına kadar sorumlu tutulduğunu belirterek, “Yemek pişirildikten sonra yemekten numune alınıp tarafımızca yemeğin tadına bakılır” bilgisini verdi.

  Astsubay Temel ise kontrol heyeti üyesi olarak daha çok yemek firmasının sivil personelinin maaş alımı, kaçak çalışıp çalışmadığı ve açılan davalarla ilgili mahkemelere evrak yazmakla ilgilendiğini kaydetti. 22 Mayıs’ta sorumlu kontrolörün kendisi olduğunu kaydeden Temel, “Bu görevle ilgili itiraz edecektim ancak diğer arkadaşımızın itirazı yerinde görülmediği için vazgeçtim” diye ifade verdi. 

  CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, kışlada denetim olmadığını savunarak, "Ben komutanlarla görüştüm. Onlar da 'Et kokuyordu' diyor. Burada denetim devre dışı bırakılmış. Naylon denetim yapılıyor. Aslında kimsenin birşey denetlediği de yok. Yoksa bir gıda mühendisi olsa etlerde salmonella virüsü üremesi mümkün değildir" dedi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı