Gündem Haberleri

  Manisa'da BDP'li grup polisle çatıştı

  MANİSA,(DHA)
  21.05.2011 - 01:52 | Son Güncelleme:

  MANİSA’da çatışmalarda öldürülen 12 PKK’lı için izinsiz yürüyüş yapmak isteyen BDP’li grup polisle çatıştı. Havai fişek ve taşlarla saldıran göstericilere polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale ederek dağıttı.

  Kazımkarabekir Mahallesi Yeni Harmandalı Yolu üzerinde saat 21.00 sıralarında toplanan yaklaşık 30 kadar BDP’li, çatışmalarda öldürülen 12 PKK’lı için, izinsiz yürüyüş yapmak istedi. Grup izinsiz yürüyüşe müdahale etmek isteyen polise havai fişek ve taşlarla saldırdı. Polis, eylemcileri dağıtmak için biber gazı ve tazyikli su kullandı. Polisin müdahalesiyle eylemciler ara sokaklara kaçtı.

  Elektrik direğine çıkan 2 eylemci, telleri birbirine değdirip kısa devre yaparak mahalleye gelen elektrik akımını kesti. Elektriklerin kesilmesiyle mahalle karanlığa bürünürken, eylemciler bunu fırsat bilip saldırdı. Ara sokaklara panzerlerle giren polis, biber gazıyla eylemcilere yine müdahale etti. Ara sokaklara kaçan 5 eylemci polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı. Olaylar sırasında çevik kuvvette görevli bir polis memurunun kolunun kırıldığı öğrenildi. Emniyet, kenar mahallerdeki seçim bürolarındaki güvenlik önlemlerini arttırdı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı