GeriGündem Manisa-Turgutlu 4.7'yle sallandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Manisa-Turgutlu 4.7'yle sallandı

Manisa'nın Turgutlu'da 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İzmir'de de hissedilen deprem bölgede kısa süreli paniğe yol açarken bir kişi hayatını kaybetti.

Orta şiddetteki deprem Manisa ve İzmir başta olmak üzere Ege'nin özellikle sahil kesimlerinde hissedildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, depremin merkez üssünü Manisa'nın Turgutlu İlçesinde ve yerin 10 kilometre altında olarak belirledi.

Manisa Valisi Rasih Özbek, il merkezinde ve 15 ilçede yapılan araştırma sonucunda deprem anında ortaya çıkan panikte can kaybı ya da yaralanma olmadığını söyledi. Vali Özbek, halkın sarsıntının ardından günlük yaşamına geri döndüğünü ve panik halinin kalmadığını belirtti.

ÇALIŞTIĞI İSKELEDEN DÜŞEN 1 KİŞİ ÖLDÜ

Manisa`nın Turgutlu İlçesi`nde meydana gelen deprem sırasında, İzmir`de çalıştığı iskeleden düşerek yaralanan inşaat işçisi Remzi Abdülhakim Eminoğlu öldü.

İzmir Valiliği`nden yapılan açıklamada, Bornova İlçesi`ne bağlı Çamdibi Semti 72 Sokak`ta çalıştığı iskeleden düşen ve yaralı olarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi`ne kaldırılan inşaat işçisi Remzi Abdülhakim Eminoğlu`nun (49) öldüğü bildirildi.

İnşaat işçisi Eminoğlu`nun Bulgaristan`dan çalışmak için İzmir`e geldiği ve gerçek soyadı yerine Albayrak soyadını kullandığı öğrenildi.

Valilik Kriz Masası`ndan yapılan açıklamada, merkez üssü Manisa`nın Turgutlu İlçesi olan depremin, "İzmir`in Ödemiş, Bayındır, Beydağ ve Kemalpaşa ilçelerinde daha kuvvetli hissedildiği" belirtildi.

Açıklamada, saat 16.34 sıralarında, merkez üssü Manisa`nın Turgutlu İlçesi olan 4.7 şiddetindeki depremde, İzmir mülkü alanında yapılan genel tespitte, herhangi bir can ve mal kaybının olmadığı belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle