Gündem Haberleri

  Manisa Barosu’nda gizemli anahtarlık

  Ertan KORKMAZ/MANİSA, (DHA)
  16.10.2008 - 17:57 | Son Güncelleme:

  MANİSA Barosu’nda yeni başkan Fadıl Ünal, eski başkan Remzi Demirkol’dan görevi devraldı. Devir teslim töreninde Remzi Demirkol elindeki baroya ait deri anahtarlığı Ünal’a vererek, “Bu anahtarlığı 6 yıl önceki başkandan almıştım, o da nereyi açtığını bilmiyormuş. Ben de bilmiyorum, ama size teslim ediyorum, siz de sizden sonrakine verirsiniz” dedi. Gülüşmelerden sonra ucunda 5 anahtar bulunan gizemli anahtarı alan yeni başkan Fadıl Ünal, “Avukat arkadaşlarımızın yeni adliye binasındaki eksikliklerle ilgili acil sorunları var, bunlarla yakından ilgilenerek işe başlayacağız” dedi.

  Hafta sonu olağan genel kurulunu yapan Manisa Barosu’nda yeni yönetim ilk toplantısını yaptı. Yeni binasına taşınan Manisa Adliyesi’ndeki Baro Başkanlığı katında toplantı yapan yönetim kurulu üyeleri, avukatların acil isteklerini belirleyerek, yeni dönemde çözüme kavuşturmak için fikir alışverişinde bulundu. Fadıl Ünal başkanlığındaki 10 kişilik yönetim kurulundan toplantıya katılanlar, özellikle şehir merkezinden uzaktaki adliye binasına avukatların ulaşımının sağlanması konusunda acil önlem çağrısı yaptı. Fadıl Ünal, “Adliye binamız yeni yapıldı. Bir takım eksiklikleri var. Avukat arkadaşlarımızla bu eksiklikleri belirleyerek gidermeye çalışacağız. Genel kurulda görevi aldıktan sonra yaptığımız ilk toplantıda herkes yapılması gerekenleri sıraladı. Bunları en kısa zamanda değerlendirerek avukat arkadaşlarımızın sorunlarını acil çözmeye çalışacağız. Genç ve yeni bir ekip olarak hizmet üretmeye çalışacağız” dedi.

  ANAHTARLIĞI DEVRETTİLER

  Yönetim kurulu toplantısı öncesinde Fadıl Ünal, Remzi Demirkol’dan görevi devraldı. Düzenlenen mini devir teslim töreninde Demirkol yeni başkana başarılar diledi, yanında getirdiği deri anahtarlığı Fadıl Ünal’a verdi. Ucunda beş anahtar bulunan anahtarlığın hangi kapıları açtığını bilmediğini, ama 6 yıl önceki başkanın kendisine verdiğini söyleyen Remzi Demirkol, şunları söyledi:

  “Benim altı yıl önce görevi devraldığım arkadaşım bana bu anahtarlığı verdi. Ancak anahtarların nereleri açtığını bilmediğini söyledi. Ben de 6 yıl boyunca ne işe yaradığını, hangi kapıyı açtığını bulamadım. Ama size devrediyorum, siz de sizden sonrakilere devredersiniz. Sanırım bu geleneksel hale gelmiş.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı