Gündem Haberleri

  Manga finalde

  A.A.
  28.05.2010 - 08:14 | Son Güncelleme:

  17. sırada Türkiye’yi temsilen sahneye çıkan ve harika bir performans sergileyen Manga, “We Could Be The Same” adlı parçasıyla finale yükseldi.

  İŞTE YARI FİNAL BÖYLE YAŞANDI - Foto - galeri

  MANGA YARI FİNALDE BÖYLE YARIŞTI - WEB TV         

  NORVEÇ’in başkenti Oslo’da yapılan 55. Eurovision Şarkı Yarışması’nın 2. yarı finalinde 17. sırada Türkiye’yi temsilen sahneye çıkan Manga, “We Could Be The Same” adlı parçasıyla finale yükseldi.    

  Yarışmadaki tek rock grubu Manga, Türk geleneksel müziği ile modern ve Batı müziğini karıştırarak sunduğu sahne gösterisiyle çok başarılı bir performans sergiledi, salonda bulunan 16 bin kişiden büyük alkış topladı. Sahnede robot olarak insana dönen Natalie Marrable’ın, lazer ışıklarıyla donanmış 70 kiloluk kostümü, büyük ilgiyle izlendi.

  İşte ikinci finalistler

  Türkiye
  Gürcistan
  Ukrayna
  Kıbrıs Rum Kesimi
  İsrail
  İrlanda
  Azerbaycan
  Romanya
  Ermenistan
  Danimarka  MTV Müzik kanlında kullanılan büyük şovlara özgü görüntü, sahne ve estetik anlayışı Eurovision prodüktörleri tarafından Manga’nın performansında kullanıldı.

  “KULAKLIĞIM DÜŞÜNCE BAYILIYORDUM”

  Manga'nın vokalisti Ferman Akgül, en çok zarfların açıldığında heyecanlandığını belirterek, “Ben kendi adıma o kadar heyecanlanacağımı düşünmemiştim. Ama, güzel bir an yaşadık. Çok mutluyum” dedi.

  Gitarist Yağmur Sarıgül paniğe kapılmadığını söylerken “Kendi kendime niye heyecanlanmadığımı merak ettim. Zarfların açılışında hafif bir heyecan hissettim. Ama bayrağımız üçüncü olarak çıkınca 'tamam devam ediyoruz' diye de sevindim" diye konuştu.

  Bas Gitarist Cem Bahtiyar ise “Sahneye çıkmaya 15 saniye kala kulaklığımın kablosunun çıkması nedeniyle neredeyse bayılacaktım” diye konuştu.
  Bahtiyar bunun Eurovision gibi bir yarışmada sanatçının başına gelebilecek en kötü olay olduğunu vurgularken, “Gerçekten kötü oldum. Sahnede hiçbir heyecan yaşamadım ancak zarfların açılmasını beklerken tırnak ısırtıcı anlar yaşadım” diyen Bahtiyar, çok mutlu olduğunu da dile getirdi.
  DJ Efe ise “Aldığımız zafer nedeniyle halen kendime gelemedim” diye konuşurken, “Green Room” da beklerken heyecanlandığını ancak Türkiye'nin üçüncü olarak finale yükseldiğini duyduğunda çok sevindiğini belirtti.

  Baterist Özgür Öney grubun açıklamalarına katıldığını söylemekle yetindi.

  Finalde 13'üncü olarak yarışmak istediklerini, 13'ün şanslı numara olduğuna inandıklarını anlatan Ferman Akgül, “(Gürcistan'ı temsil eden) Sofia Nizhardize o numarayı bizden çaldı” diye şaka yaptı. Yarı finalde olduğu gibi finalde de “Gürcistan'dan sonra 14. olarak sahneye çıkacağız” diyen Manga üyeleri, bunun ilgniç bir rastlantı olduğunu söyledi.

  Eurovision Şarkı Yarışması'nın “havasını iyice kaptıklarını” anlatan ünlü Rock grubu, aslında yarı canlı çalmaktan hoşlanmadıklarını da dile getirdi. Ferman Akgül “Biz rock grubu olarak tam canlı performans yapmaktan hoşlanıyoruz. Ancak Eurovision Şarkı Yarışması değişik kurallar gerektiriyor. Buna rağmen Eurovision kadar profesyonel, tam vaktinde ve tam teşkilatlı çalışan bir organizasyon görmedik, hayran kaldık” dedi.

  Yarı finalde Manga'ya güvenenler ve oy verenlere teşekkür eden sanatçılar, finalde de destek bekledikleri belirtti.

  Öte yandan Delegasyon Başkanı Bahtiyar Sis, Manga'nın finale yükselmesinin büyük bir sürpriz olmadığını ancak 2. yarı final grubunda yarışan ülkelerin daha güçlü olduğuna dikkati çekti. Çok büyük favori ve çok farklı bir şarkı görmediklerini dile getiren Bahtiyar Sis, Türkiye'yi temsil eden Manga'nın şarkısının diğer ülkelerden ayrışan iyi bir performans olduğunu ifade etti.

  MANGA FİNALDE 14'ÜNCÜ SIRADA YARIŞACAK

  55. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek Manga grubu, 14'üncü sırada sahneye çıkacak.

  55. Eurovision Şarkı Yarışması'nın yarı finalinde yarışan Manga grubu, finale yükselen diğer ülkelerin temsilcileriyle birlikte basın toplantısına katıldı.

  Basın toplantısına bas gitarist Cem Bahtiyar ile birlikte katılan vokalist Ferman Akgül, kendilerine oy veren herkese teşekkür ederek, çok mutlu olduklarını söyledi.

  Finalde sahneye çıkacakları sıra için yapılan kurada da Ferman Akgül, 14 numarayı çekti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı