Gündem Haberleri

  Manavgat'ta fuhuş operasyonu

  A.A
  27.05.2010 - 11:00 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde polisin yaptığı operasyonda yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırdıkları öne sürülen zanlılardan 4'ü yabancı uyruklu kadın toplam 6 kişi adliyeye sevk edildi.

  Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Manavgat Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin “örgütlü insan ticareti ve fuhşa aracılık” yaptıkları öne sürülen suç örgütüne yönelik operasyonunda gözaltına alınanların sorgusu tamamlandı.

  Örgüt elebaşılığını Mustafa E. ve Aziz K'nin yaptığı öne sürülen çetede, Dilfuruzan A, Aynura K, Akmonal H. ve Borhohon İ. adlı yabancı uyruklu kadınların Ukrayna, Gürcistan, Özbekistan ve Kırgızistan'daki bağlantıları vasıtasıyla, genç kadınları “yüksek gelirli iş” vaadiyle Türkiye'ye getirdikleri ve kadınlara fuhuş yaptırdıkları öne sürüldü.

  Zanlılardan Dilfuruzan A'nın ülkesinde kadın doğum uzmanlığı yapan bir kadını, “Doktorluktan kazanacağın para sınırlı, Türkiye'de bu gelirinin kat kat fazlasını kazanırsın” diyerek ikna edip Türkiye'ye fuhuş yapmaya getirdiği öne sürüldü.

  Fuhuş yaptırıldığı öne sürülen ve Yabancılar Şubesi'ne teslim edilen yaklaşık 20 kadına, örgüt tarafından Manavgat ve Side bölgelerindeki beş yıldızlı otellerde yüksek ücretlerle saatlik ve gecelik olarak fuhuş yaptırıldıkları iddia edildi.

  Örgütün müşterileri arasında bazı siyasetçi ve kamu görevlilerinin de bulunduğu ileri sürüldü. Kadınların prim usulü çalıştıkları ve günde 3 müşteriden fazlasına hizmet vermeleri durumunda ekstra primle ödüllendirildikleri iddia edildi.

  Polisin Manavgat'ta çeşitli adreslere yönelik yaptığı baskında örgüt elebaşı olduğu öne sürülen Mustafa E. ile 4'ü yabancı uyruklu kadın 8 kişi gözaltına alınmıştı. Ekipler, ifadelerin ardından bir kişiyi daha yakalamış ve gözaltı sayısı 9'a çıkmıştı.

  Savcılık zanlılardan V.E, M.Ö. ve S.F'yi ifadelerinin ardından serbest bırakarak diğer 6 zanlının adliyeye sevk edilmesi talimatını vermişti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı