Gündem Haberleri

  Manavgat’ta vatandaşa imar planı anlatıldı

  MANAVGAT, (DHA)
  23.02.2015 - 17:30 | Son Güncelleme:

  MANAVGAT Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca onaylanan ’Sorgun, Kum Mevki ve Hatıplar Nazım ve Uygulama İmar Planları’na ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca onaylanan Sorgun, Kum Mevki ve Hatıplar Nazım ve Uygulama İmar Planları, Manavgat Belediyesi’nde askıya çıktı. Belediye Başkanı Şükrü Sözen, planlarla ilgili Atatürk Kültür Merkezi’nde geniş katılımlı bir toplantı düzenledi. Başkan Şükrü Sözen, Belediye Başkan Yardımcısı Oytun Eylem Doğmuş ve Plan Proje Müdürü Özgür Karasoy ile belediye mimarlarından Eşref Yazan’ın yer aldığı toplantıya katılım yoğun oldu.

  Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bakanlıkça onaylanarak askıya çıkarılan planları ve detaylarını halkla birlikte paylaşmak, halktan gelen soruları almak amacıyla toplantıyı düzenlediklerini söyledi. Planların zorlu süreçten geçerek onayladığını aktaran Başkan Sözen, belediye ekiplerinin özveriyle çalıştığını vurguladı. Çağdaşlaşma yolunda hızlı adımlar atan kentlerde plan çalışmalarının çok önemli olduğunu da kaydeden Başkan Sözen, kentin gelişimine zarar vermemek adına plan süreçlerinin titizlikle takip edilmesi gerektiğini anlattı.

  Toplantıda vatandaşlardan gelen sorular yanıtlandı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı