Gündem Haberleri

  Manavgat Irmağı taştı

  A.A Antalya
  26.01.2006 - 11:29 | Son Güncelleme:

  Antalya'da etkili olan yağışlar nedeniyle Manavgat Irmağı taştı, ırmak kenarındaki bazı işyerleri ve balık çiftliklerini su bastı.

  23 Ocak Pazar gününden beri devam eden sağanak yağmur nedeniyle taşan Manavgat Irmağı'nın kenarındaki işyerleriyle balık çiftlikleri su altında kaldı.

  Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Erol, Manavgat Irmağı'nın şiddetli yağışlar nedeniyle taştığını söyledi. Erol, “Irmağın taşmasının önüne geçemiyoruz. Belediye olarak, bu durumda ancak taşkının çevreye zarar vermemesini sağlıyoruz. Meteoroloji'den gelen ihbarlar doğrultusunda, ırmak kenarında ev ve işyeri bulunan vatandaşları uyarıyor, gerekirse ev ya da işyerini boşaltıyoruz. Irmak her kış bir-iki kez taştığı için de esnaf hazırlıklı” dedi.

  İlçe merkezinde yaşanabilecek sel felaketlerine karşı da önlemler aldıklarını anlatan Erol, şunları söyledi:

  “Şehir merkezinde İtfaiye ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri hazırlıklı bekliyor. Ancak baskınların önlenmesi için Manavgat Irmağı'nın 2 kilometre gerisindeki Naras Deresi'nin ıslah edilmesi şart. Naras Deresi'nden Manavgat Irmağı'na kontrolsüz su geliyor. Bu su kontrol altına alınabilirse su baskınlarının önüne geçilebilir. Belediye olarak imkanlarımız ölçüsünde burayı ıslah etmeye çalışıyoruz.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı