Gündem Haberleri

  Malvarlığı önergesi işleme konamaz

  Hürriyet Haber
  25.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DYP Grup Başkanvekili Saffet Arıkan Bedük, ANAP, DSP ve DTP tarafından Genel Başkan Tansu Çiller hakkında verilen malvarlığı soruşturma önergesinin TBMM Genel Kurulu'nda ele alınamayacağını ileri sürdü. Bedük, TBMM Başkanlığı'na da başvurarak görüş istedi. ‘‘Çiller'in malvarlığı TBMM'de daha önce ele alındı ve Genel Başkan aklandı. Aynı konuda yeni bir soruşturma önergesi verilmesi hukuken imkansız’’ diyen Bedük, böyle bir uygulamanın Cindoruk'un TBMM başkanlığı döneminde, ANAP'lı Mustafa Taşar için de yapıldığını öne sürdü.

  Çiller'den kongre çarkı

  DYP Lideri Tansu Çiller'in, 20'den fazla ilde olağanüstü kongre yoluyla başlattığı ‘fesih operasyonu’ teşkilatlardan döndü. Çiller, Antalya, Ankara ve Aydın gibi illerin aralarında bulunduğu bölgelerdeki olağanüstü kongrelerden, tepkiler üzerine çarketmek zorunda kaldı. Olağanüstü kongreler yoluyla teşkilatları feshedip kendi damgasını vurmak isteyen Çiller, geri adım atınca, bu kez de büyük kongre delegelerini istediği isimlerden oluşturmak için girişim başlattı.

  Bir onbaşı davası daha

  DYP Lideri Tansu Çiller'in geçen Eylül ayında Samsun mitinginde söylediği ‘Şerefsiz onbaşı’ sözü üzerine dava açan onbaşı Selami Apohan, 101 milyon lira tazminat istedi. Vatani görevini Talas İlçe Jandarma Komutanlığı'nda yapan Selami Apohan, Kayseri 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmada, ‘‘Çiller konuşurken, grurumuzun incindiğini, hakir görüldüğümüzü hissettim’’ dedi. Duruşma ertelendi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı