Gündem Haberleri

  Maliye Bakanlığı önünde tek kişilik vergi eylemi

  A.A.
  20.10.2007 - 11:25 | Son Güncelleme:

  Türkiye'de birçok insanın vergisini ödemediğini ileri süren bir vatandaş, devletin bu konuda günübirlik çözümler yerine daha kesin ve sonuç verecek uygulamalar başlatması talebiyle eylem yaptı.

  Oktay Avcu isimli bir vatandaş, Maliye Bakanlığı önünde yaptığı basın açıklamasında, fişsiz faturasız yapılan her alışverişin, ülkenin temeline konulan bir bomba olduğunu söyledi.

  Vatandaşların rahatı, refahı için devletin güçlü olması gerektiğini vurgulayan Avcu, “Bu ülkenin tek kurtuluşu, vatandaşlık ve yurttaşlık bilincinin olgunlaşmasıdır. Bu ülkede kimse vergisini ödemiyor. İyi bir yurttaş bugün de fişini alıyor. Belgesini almayana kötü demeyeceğim, hain diyeceğim. Vatan hainliği sadece Mehmetçiğe kurşun sıkmak değildir, devleti soymak da vatan hainliğidir” dedi.

  Bu duruma devlet yetkililerinin göz yumduğunu öne süren Avcu, bu nedenle vatandaşların bilinçlenmesi için “Yurttaşlık Kampanyası” başlattığını kaydetti. Avcu, konuyla ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e mektup göndereceğini söyledi.
  Avcu, daha sonra yoldan geçen vatandaşlara hazırladığı bildirileri dağıttı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı