Gündem Haberleri

  Maliye Bakanı Unakıtan: ‘Memura maaş hükümet politikası’

  Tahsin ÜLKER/ ADANA, (DHA)
  06.10.2007 - 09:24 | Son Güncelleme:

  MALİYE Bakanı Kemal Unakıtan, memurlara bayram nedeniyle erken maaş ödediklerini hatırlatarak, “Memura maaş hükümet politikasıdır” dedi.

  Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Adana'ya gelen Kemal Unakıtan, Şakirpaşa Havaalanı'nda Adana Valisi İlhan Atış, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, AKP İl Başkanı Mustafa Attaroğlu ve partililer karşıladı. Havaalanı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Unakıtan, memurlara müjdeli bir haber olup olmadığı şeklindeki soru üzerine, “Maaşları bayram nedeniyle erken ödüyoruz. Memura maaş zammı hükümet politikasıdır” dedi.

  ‘ADANALILAR YENİ FİKİRLER ÜRETMELİ’

  Bakan Unakıtan, buradan Seyhan Nehri kıyısındaki Adana Büyükşehir Belediyesi Kürek İhtisas Kulübü'ne geçti. Asma köprü manzaralı kulüpte, bir süre dinlenen Unakıtan, Adanalı bürokratların sorunlarını dinledi. Adana'nın bir dünya kenti olması için yenilikler yapılması gerektiğini belirten Unakıtan, “Dünyayı biraz Adana'ya taşımak lazım. İşte biz bunu yapmadık. Adanalılar yazın yaylaya, kışın Adana'ya gelince, fazla bir yenilik yapılmadı. Yenilik yapılması lazım. Yeni fikirler üretilmesi lazım. Adana'nın cazibe merkezini artırıp dünyayla bütünleşmesi lazım. Ve bunu, buranın önde gelenleri, önderleri, fikir yapıcıları yapacak. Bu Türkiye'yle de olmayacak zaten. Türkiye'yle Avrupa'yı, Türkiye'yle Amerika'yı bütünleştirecek. Havaalanları var, 5 yıldızlı otelleri var, ne istersen o var. O zaman burada durmak olmaz yani. Adana önde gelen şehirlerden ki İran'a gitsen, Suriye'ye gitsen Irak'a gitsen, adam kendi başşehri gibi görüyor. Adana'ya gitmiş, burayı görmekle övünüyor. Şam'ı, buraya bağlamanız lazım. Burası bölgenin merkezi çünkü” dedi.


  ‘ÖNCE KARŞI ÇIKIYORLAR, SONRA PİŞMAN OLUYORLAR’

  Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak da, Kemal Unakıtan'a, Beyazevler Çamlığı'nın satışına karşı çıkanları şikayet etti. Adana'yı güzelleştirmek isterken birilerinin hep karşı çıktığını belirten Durak, “Adana'ya kazandırdığımız sayısız güzelliklere hep aynı insanlar karşı çıktı. Daha önce de Merkez Camii, Orduevi, HiltonSA, ATOSEV, Park Zirve'nin yapımına karşı çıktılar. Aynı adamlar şimdi yine karşı çıkıyorlar. Biz sarhoş yataklarını, bataklıkları, pislikleri bu hale getirdik ama birileri buna karşı çıkıyor. Bir bakıyorsun yine aynı kişiler, başka bir grup yok. Ama halk bizden yana, aydınlar bizden yana. Yapacaklarımıza karşı çıkıyorlar, biz yaptıktan sonra da pişman oluyorlar” diye konuştu.

  Bol bol meyve ve tatlı yiyen Unakıtan, buradaki görüşmenin ardından geceyi geçireceği HiltonSa Oteli'ne gitti. Unakıtan, yarın çeşitli ziyaretlerde bulunacak ve AKP Adana İl Danışma Kurulu'nun toplantısına katılacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı