Gündem Haberleri

  Malikanesinin bahçesine gömüldü

  Hürriyet Haber
  14.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiltere'deki evinde Pazar günü ölen Amerikalı film yönetmeni Stanley Kubrick'in cenaze töreni Nicole Kidman, Tom Cruise ve Steven Spielberg gibi ünlülerin de katılımıyla yapıldı.

  ‘Otomatik Portakal' filminin ünlü yönetmeni Kubrick, isteği üzerine Londra'nın kuzeyinde, Hertfordshire'daki malikanesinin bahçesine gömüldü.

  Cenaze töreninin dini bölümünün bölgedeki bir kilisede yapıldığı, törene sadece yakınlarının davetli olduğu, polisin çevrede sıkı güvenlik tedbirleri aldığı belirtildi.

  Kilisedeki törene Steven Spielberg'in yanı sıra, Kubrick'in ölümünden kısa bir süre önce tamamladığı uzun metrajlı filminin başrol oyuncuları Nicole Kidman ve Tom Cruise de katıldı.

  Prodüksiyonunu Warner Bross'un yaptığı ‘Eyes Wide Shut' adlı filmin yaz aylarında ABD'de gösterime girmesi bekleniyor. Film, büyük bir gizlilik içinde yapılan ve 400 gün süren çekimi ile rekor kırmış oldu.

  Filmin sadece 30 dakikalık bir bölümü yüz kadar televizyon kanalına reklam amacıyla sunulmuş, Nicole Kidman ve eşi Tom Cruise'un çırılçıplak sevişme sahneleri tartışma yaratmıştı.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı