Gündem Haberleri

  Malatyaspor taraftarlarının Ağca tezahüratı Fransa'ya ulaştı

  ANKA
  18.01.2006 - 12:19 | Son Güncelleme:

  Fransız Le Figaro gazetesi, Malatyaspor taraftarlarının "Malatya’da doğdu. Papa’yı yaraladı. Bravo Mehmet Ali Ağca" tezahüratlarını "garip" diye niteledi. Gazete Mehmet Ali Ağca’nın yeniden cezaevine girebileceğini belirtirken "Ali Ağca kışladan kurtuluyor ancak adaletten kurtulamıyor" ifadesini kullandı.

  Fransa’nın büyük gazetelerinden Le Figaro, Adalet Bakanlığı’nın Yargıtay nezdindeki girişimine dikkat çekerek geçen hafta serbest bırakılan Mehmet Ali Ağca’nın yeniden cezaevine girebileceğini yazdı. Ağca’nın tahliyesinin Türkiye’de çok tartışma yarattığını kaydeden gazete, Ağca’nın Kartal cezaevinden çıktıktan sonra sürekli haber olduğunu, hakkında zıt görüşler bulunduğunu belirtti.

  'GARİP TEZARHÜRAT'

  Memleketi Malatya’da bir futbol maçı sırasında Ağca taraftarlarının "garip" bir tezahüratta bulundukları yazan gazete, "Malatya’da doğdu. Papa’yı yaraladı. Bravo Mehmet Ali Ağca" bağırdıklarına dikkat çekti. Aynı konu bir Güney Afrika gazetesine de konu olmuştu.

  Le Figaro, Ağca’nın şaşırtıcı iddialara yer verdiği mektuplarının ordunun "çürük" raporu vermesinde etkili olup olmadığını sorduktan sonra "Ali Ağca kışladan kurtuluyor ancak adaletten kurtulamıyor" ifadesini kullandı. Gazete, Yargıtay’ın Ağca dosyasını dikkatli bir biçimde inceleyeceğini kaydetti.

  Demokrat Türklerin, dosyanın Yargıtay’a gönderilmesini olumlu karşıladıklarını belirten gazete, haberini noktalarken "Birçok gazeteci ve aydın, ’milli katil’ olarak yeniden adlandırılan bu kişinin garip popülaritesini analiz etmeye çalışıyor" diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı