Gündem Haberleri

  Malatya'da cadde kapatmak isteyen işçilere polis müdahale etti

  (a.a.)
  17.01.2006 - 19:48 | Son Güncelleme:

  Malatya Tekel Sigara Fabrikası'nın kapatılmasına tepki göstermek amacıyla meşaleli yürüyüş yapan işçiler, İnönü Caddesi'ni trafiğe kapatmak isteyince polisle aralarında arbede çıktı.

  Malatya Tekel Sigara Fabrikası'nın kapatılmasını istemeyen bir grup işçi ellerinde taşıdıkları meşalelerle, Tekgıda-İş Sendikası'nın organize ettiği eylem kapsamında aileleriyle birlikte yürüyüş yaptı.

  Sloganlar atarak alkışlar eşliğinde PTT önüne kadar gelen işçiler, burada basın açıklaması yaptı. PTT önünde işçiler adına açıklama yapan Tekgıda-İş Sendikası Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Şube Başkanı Servet Akbudak, iktidar ve muhalefet ayrımı yapmaksızın tüm siyasi partileri, milletvekillerini, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek destek istediklerini hatırlattı.

  Şu ana kadar bu girişimlerden herhangi bir sonuç alamadıklarını ifade eden Akbudak, “Bu nedenle artık söz bitti, sıra eylemde. Sonuç alıncaya kadar tüm Tekel işyerlerinde meşru, demokratik direnme hakkımızı kullanmayı, ülkemize, ulus değerlerine ve yoksul halkımıza karşı sorumluluk duygumuzun ve inancımızın gereği olarak görmekteyiz” diye konuştu.

  Basın açıklamasından sonra bir grup işçinin, ellerinde meşalelerle İnönü Caddesi'ni trafiğe kapatmak istemesi üzerine, polis müdahale etti. Çıkan arbede nedeniyle İnönü Caddesi kısa süreli trafiğe kapanırken, işçiler sendika yetkililerinin telkiniyle caddeyi boşalttı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı