GeriGündem Malatya Valiliği'nde patlama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Malatya Valiliği'nde patlama

Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, saat 16.30 sıralarında valilik binasında kadınlar tuvaleti olarak kullanılan yerde bir ses bombasının patladığını, ancak endişe edilecek bir durumun olmadığını bildirdi.

Halil İbrahim Daşöz, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, saat 16.30 sıralarında valilik binasında kadınlar tuvaleti olarak kullanılan yerde bir ses bombasının patladığını söyledi.

Patlama sonrasında, olaya anında müdahale edildiğini dile getiren Daşöz, şöyle dedi:

“Arkadaşlarımız hızlı bir şekilde olaya müdahale etmişlerdir. Gerekli değerlendirme ve tespit çalışmalarını yürütmüşlerdir. Halen de çalışmalar sürmektedir. Ses bombasının, elektronik düzenekli ve plastik kaplı olduğu belirlendi. Tuvaletin içerisinde, küçük bir tahribat söz konusu. Onun dışında parça tesirli olmadığı için başka bir zarar söz konusu değil. Herhangi bir cana zarar verici bir durum yok. Arkadaşlarımız, konuyla yakından ilgileniyorlar. Umuyoruz önümüzdeki zaman içinde bununla ilgili olumlu sonuçlara erişecekler. Endişe edici bir durum yok.”

Patlamayı şu ana kadar kimsenin üstlenmediğini, bu nedenle kesin bir şey söyleyemeyeceklerini belirten Daşöz, gazetecilerin Merzifon Kaymakamlığı, MHP Trabzon İl Başkanlığı ve Rize Belediyesi'ndeki patlamaları hatırlatmaları üzerine, “O patlamalardan biri tuvalette olmuştu. O olayların MLKP ile bağlantılı olması ilk akla gelen ihtimallerden birisi. Ama şu an için kesin bir durum söz konusu değil” dedi.

Bu arada patlamanın meydana geldiği sırada tuvalette bulunduğu ve adının Yadigar Samanlı olduğu belirtilen Yazı İşleri Müdürlüğü personeli kadının, panik yaşadığı kaydedildi. Yadigar Samanlı'nın ifadesine başvurulmak üzere bekletildiği de bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle